Excel bağlantı kaldırma sorunu. Yardım.

ilmtrz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-10-2025
Merhaba, excel'de herhangi bir sayfadan veya kitaptan bağlantı kullanmama rağmen açılışta bağlantı güncelleştirme iletisi geliyor. Veri sekmesindeki bağlantıları düzenle bölümünde bir bağlantı görünüyor fakat ben o kitaptan bağlantı değil sadece sayfa kopyala/taşı yaparak bir kopyasını kullandığım kitaba kopyalamıştım. Bu kopya olarak getirilen sayfada herhangi bir bağlantı veya formül bulunmamaktadır. Bu bağlantıyı tümden kaldırmak istiyorum. Bağlantı kes yapıyorum yine olmuyor. Çözüm nedir acaba.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Eğer görünür bir bağlantı yoksa Ad Yöneticisini kontrol edin. Orda diğer kitapta verilmiş bir ad olabilir.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Alternatif olarak kullandığınız dosyanın adını bağlantı daki dosya adı olarak değiştirin dosyanızı açın ve kontrol edin daha sonra dosyanızın adını kendiniz istediğiniz gibi değiştirin.

ilmtrz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-10-2025
En sonunda çözdüm işi. Önce YUSUF44 beyin önerisini yaptım diğer dosyadaki tanımlı adları sildim sonra da halit3 beyin önerisini yaptım sorun çözüldü. Şuanda herhangi bir güncelleme uyarısı vermiyor. Teşekkürler.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
O eşekten ben de düşmüş ve çok uğraşmıştım. :)