Excel de bir program yaptırmak istiyorum ücreti mukabilinde??

Excel Vers. ve Dili
ms 2010
Herkese merhaba, plan proje işleri yapıyorum.sürekli mail geliyor ve yaptığım işleri listelemesi falan çok zorlaştı. excel bilgim de baktığım muhasebe programları da bana çare olmadı. Aslında istediğim ne çok profosyonel bişey ne de çok amatör. Sadece bir kaç kategori de görmek istediklerimi göreyim istiyorum.

olayı burada anlatacak olursam, benim işin iki ana ayağı var:

1.gelen işlerin listelenmesi, kimden geldi-adı-yer-boyut-fiyat-tür-açıklama- gibi.

2. bu işler listelenirken kimden gelen kısmında bulunan isimlerin ayrı sekmesi olacak oraya işler otomatik geçecek ve karşısında ücretleri yazacak. yani yeni birisiyle çalışmaya başlayınca onun adına sekme açıcam. ana listeye yazdığım işler kimden geliyorsa onun hesabına da yazılacak.

3. gelir gider kısmı olacak. yine aynı şekilde kimden ne tahsil ettiysem adını yazınca o vatandaşın sekmesinde alınan kısmına yazılacak.

4. normal gider ve gelirler için de bilgi girip ay sonu giren çıkanı görebileceğim.

bu şekilde bir excel dosyasına ya da programa ihtiyacım var. umarım derdimi tam olarak anlatabilmişimdir.

şablon linkte mevcut.

https://drive.google.com/file/d/0B4X1WcWogZzyZHdTOFhNQ3hwcjQ/view