excel de buton ekleme

Excel Vers. ve Dili
excel türkçe
tüm excel üstadlarına saygılarımı sunuyorum.

ben konusunda biraz acemiyim. bir konuda bana, değerli zamanınızı ayırarak, yardımcı olursanız çok sevinirim.

excelde makroyu çalıştırmak için buton u nasıl oluşturuyoruz. yani excel sayfasında buton görünümünü sağlayıp makronun çalışmasını nasıl sağlıyorsunuz. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel türkçe
tşk. ali hocam

ali hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. iyi ki varsınız.
saolun

bende buton ile sayfa değiştirmek

evet arkadaşlar günlerdir aramama rağmen buton a tıkladığın zaman başka bir sayfayı açtıramadım.

varsa elinde kod olan

bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim
şimdiden saolun

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn nejdet

Aradığınız kod bu mu?

Sub Makro1()
Sheets("Sayfa2").Select
End Sub

Ekteki dosyaya da bakabilirsiniz.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Sn nejdet

Aradığınız kod bu mu?

Sub Makro1()
Sheets("Sayfa2").Select
End Sub

Ekteki dosyaya da bakabilirsiniz.
Mehmett Hocam merhaba

Ben bu ekteki dosyayı inceledim o düğmedeki üzerinde yazan Sayfa1 değişiyor sayfa 2 oluyor yani hangi sayfadaysak diğer sayfanın adı yazıyor düğmenin üzerinde sormak istediğim şu bunu düğmelerin hangi özeliğinden yaptırıyoruz artı birde bazı düğmeler pasif durumda görünüyor fakat herhangi bir giriş yapılınca aktif hale dönüşüyor bunları kodlarlamı yoksa düğmelerin özelliklerinden mi yapıyoruz ? Bu konuda bilginize ihtiyacım var aydınlatırsanız sevinirim

Saygılar sunuyorum

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn komutan63,

Benim verdiğim dosyadaki örnek Sn Seyit Tiken'in örnekleri kadar detaylı değil, daha basit.

Yani ben Sayfa1'de bir düğme oluşturdum ve üzerine Sayfa2'yi seç yazdım. Sayfa2'de de bir düğme çizip üzerine Sayfa1'i seç yazdım o kadar.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Sn komutan63,

Benim verdiğim dosyadaki örnek Sn Seyit Tiken'in örnekleri kadar detaylı değil, daha basit.

Yani ben Sayfa1'de bir düğme oluşturdum ve üzerine Sayfa2'yi seç yazdım. Sayfa2'de de bir düğme çizip üzerine Sayfa1'i seç yazdım o kadar.
Sn: Seyit Tiken ve Mehmett Hocam her ikinize de teşekkürler

İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Sayın Mehmet ve Seyit Hocam
Ben bir tane excel ile muhasebe türü çalışma yapmak istiyorum bunu beraber buradaki tüm arkadaşların katılımı ile yapmamız mümkün mü?
Şirketin gelirleri ve giderleri girilecek ve son olarak ne kadar kasada kaldı onu gösteren bir program şeklinde.
Basit bir uygulama süper olurdu.

Teşekkürler
Selamalar

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn kdogan

Gelir, gider ve muhasebe gibi konularda Excel İçin Örnek Uygulamalar ve Linkler bölümünde örnek çalışmalar var. Önce onları bir inceleyin isteseniz. Belki işinize yarayacak bir dosya bulursunuz ve yenisini yapmakla boşuna zaman kaybetmemiş olursunuz.