Excel 'de çizilen şekilleri rastgele dağıtma

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05.06.2019
Merhaba arkadaşlar;

Renk sıralama ile ilgili geliştirmek istediğim bir uygulama var. Bir rengin koyudan açığa doğru sıralanmış 26 farklı renkte daire var.

Excel 'de çizmiş olduğum ve üzerinde farklı numaralar verili daireleri bir butonla karıştırmak istiyorum. Her butona bastığımda her daireyi farklı bir konumda konumlandırsın. Sonra da sırala diye bir butonla da bu 26 farklı daireyi numara sırasına göre yatay da sıralasın. Bu makro ile mümkün mü? Mümkünse nasıl yaparım? Yardımlarınızı bekliyorum.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Uygulamanızı excel dosyası olarak eklerseniz, çizimlerinize ve istediğiniz sonuçlara uyabilecek cevap almanız daha kolay olacaktır.

05.06.2019
örnek dosyam ekteki gibidir. yuvarlak şekilleri kırmızı alanın içerisine her butona bastığımda rastgele dağıtmasını istiyorum. sonra başka bir butonla da ilk konumuna gelmesini istiyorum.

Ekli dosyalar

05.06.2019
Merhaba,

Desteğiniz için teşekkürler. Ama bu sadece numaraları karıştırıyor. Ben kırmızı alana renklerin karışık bir şekilde dağılmasını istiyorum. sonra numaraları gizleyip kişiden renkleri doğru sırada yerleştirip yerleştirmediğine bakacağım. Bunu da numaraları göster dediğimde anlayacağım.

Dosyanız eklidir.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba arkadaşlar;

Renk sıralama ile ilgili geliştirmek istediğim bir uygulama var. Bir rengin koyudan açığa doğru sıralanmış 26 farklı renkte daire var.

Excel 'de çizmiş olduğum ve üzerinde farklı numaralar verili daireleri bir butonla karıştırmak istiyorum. Her butona bastığımda her daireyi farklı bir konumda konumlandırsın. Sonra da sırala diye bir butonla da bu 26 farklı daireyi numara sırasına göre yatay da sıralasın. Bu makro ile mümkün mü? Mümkünse nasıl yaparım? Yardımlarınızı bekliyorum.
6 ve 7 nolu mesajlardaki dosyalar işinizi gördümü.?