EXCEL DE HÜCRE İÇİNE İLAVE ?

Arkadaşlar Excelde Hücre içine bir metin yazdık diyelim daha sonra bu metinin arasına başka bir sayfadan bilgiyi ekleyebiliyorduk... Bir bakıma yerine koy gibi... Ama aynı hücre içinde bağ yapıştırma gibi birşey bunu nasıl yapıyorduk...Yardımcı olursanız sevinirim...

bunu birleştir ile yapabilirsin benim bildiğim yöndemde =birleştir(e11;d12) e11 hücresi ile d12 hücresini birleştirmiş olursun

Ama benim istediğim araya ilave etmek... Yine de bir deneyeyim...

Örnek ;

BU ZARF 21/04/2006 TARİHİNDE SAAT 14.00'DA İŞİN İHALE KOMİSYONU TARAFINDAN AÇILIR.

Burada ' 21/04/2006 TARİHİNDE SAAT 14.00 ' başka bir çalışma kitabından alacak...

araya " ve & atiyoruz
+"BU ZARF "&a1 & " TARİHİNDE SAAT " & a2&" 'DA İŞİN İHALE KOMİSYONU TARAFINDAN AÇILIR. " gibi gibi

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
A1 hücrende

Bu zarf olsun

A2 hücrende

'da işin ihale komisyonu tarafında açılır olsun

F9 gibi bir hücredede

21/04/2006 tarihinde yazısı olsun.

C1 hücresindede sonucu görmek isteyelim

1.inci yöntem C1 hücrenize

Kod:
=BİRLEŞTİR(A1;F9;A2)
yazmaktır.

2.inci yöntem C1 hücrenize

Kod:
=A1&F9&A2
yazmaktır.

Merken aslında çok önemli değil ama öğrenmek amacı ile birşey sormak istiyorum şimdi tarih ve saati giriyoruz bu seferde rakama çeviriyor... Yani hücre değerini veriyor sanırım ben tarihin önüne ' kesme işareti koyarak çözdüm ama bunu yapmadan başka birşeyle çözebilirmiyiz

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Neyse yoğunluk nedeni ile geç yazdık sorununuz çözülmüş. :hey:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Hücre biçimlendirden Genel kısmını değilde Tarih kısmını seçin sorununuz düzelecektir.

HaKaN A...' Alıntı:
Merken aslında çok önemli değil ama öğrenmek amacı ile birşey sormak istiyorum şimdi tarih ve saati giriyoruz bu seferde rakama çeviriyor... Yani hücre değerini veriyor sanırım ben tarihin önüne ' kesme işareti koyarak çözdüm ama bunu yapmadan başka birşeyle çözebilirmiyiz
aynen dediginz gibi..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Kesme işareti kullanmadan tarihi kullanmak isterseniz tarihi hücre biçimlendirmeden metin olarak biçimlendirip hücrelerinizi o şekildede birleştirebilirsiniz.