excel de ki fonksiyonlar için yardım

arkadaşlar bana bi yardım edebilecekmisiniz.

Abs
Array
Asc
CallByName
Choose Chr
Cos CreateObject
CurDir
Date
DateAdd
DateDiff
DatePart
DateSerial
DateValue
DayDir

bunların görevlerini örnek vererek açıklıcaass

nasıl yapacağimi bilmiyorum bi yardım ederseniz sevinirim.

site adminim gerçekten cok lazim..
zaten fasla bi fonksiyon yok orda elinizi değdirseniz iki saniyede yazarsınız. onlarin görevlerini örnek vererek açiklicaz.. lütfen yardım..

soyle bişey buldum ama bunlar asp kodlariymiş acaba excel de de aynımı?

Abs => Bir sayının mutlak değerini verir. (iSayi = ABS(-10))
Array => Girdiğiniz parametreleri array olarak döndürür (arrGunler = Array("Pazartesi", "Salı", "Çarşamba")
Asc => Bir karakterin ASCII değerini verir. ( Response.Write ASC("a") '65 döner)
Date => Bulunduğumuz tarihi verir (17.08.2005)
DateAdd => Belirtilen tarihe ekleme yapar. (Response.Write DateAdd("d", 3, Date) '20.08.2005 dönecektir. Ay için m, yıl için y, saat için h, dakika için n, saniye için s girilmelidir.)
DateDiff => İki tarihi birbirinden çıkartıp sonucu belirtilen formatta döner. Response.Write "Ben doğalı " & DateDiff("y", CDATE("10.10.1987"), Date) & "yıl olmuş."
DatePart => Bir tarihin belirtilen kısmını döner. (Response.Write "Þuan " & DatePart("y", Date) & " yılındayız.")

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
evet gerçekten büyük bir problemim var. yardımcı olursanız inanın bana büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Daha yeni işe girdim. İşim depo sorumluluğu. Buraya kadar gerşey normal. Sorun şu ki depo da yaklaşık 1200 çeşit kadar malzeme var. Ve ben bunların giriş çıkışlarını yapabileceğim ücretsiz uygun bir program ne yazık ki bulamadım.Excel de biraz uğraştım ama özellikle formüller kısmı istediğim gibi olmadı. Yapmam gereken bu 1200 çeşit malzemenin günlük olarak bana gelen malzeme giriş-çıkış fişlerini excel de işlemek ve bu malzemelerin otomatik olarak eksilmesi veya artması ve raporlayabilmek. Lütfen yardımcı olurmusunuz? E-mail adresim errrkek44@mynet.com. Eğer yardımcı olursanız inanın bana büyük bir iyilik yapmış olursunuz

Abs
Array
Asc
CallByName
Choose Chr
Cos CreateObject
CurDir
Date
DateAdd
DateDiff
DatePart
DateSerial