Excel de sütun içerisinden veri ayıklama

Excel Vers. ve Dili
excel 2019 ev ve iş
arkadaşlar merhaba, excele bir dosyadan veri çekiyorum daha sonra çektiğim bu verilerden sütunlarından veri ayıklama yapmam gerekiyor tam olarak nasıl yapabilirim?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Tam olarak anlaşılması için paylaşım sitelerinden birine örnek dosyanızı yüklerseniz ve olması gerekeni de belirtirseniz yardım almanız daha kolaylaşır.

Excel Vers. ve Dili
excel 2019 ev ve iş
pwq5.xlsx - 814 KB

şimdi bilgisayarda bir dosyada .pdf ler mevcut, binlerce pdf dosyası olduğu için ben de excel üzerinde linkleme yapmaya çalışıyorum, aranan dosyaya anında erişim sağlayabilmek adına, excel üzerinde veri sekmesinden dosyadan bu dosyaların linklerini alıyorum, fakat isimlerininde belli olması adına linkin sonlarında bulunan 6-7 haneli kodlar var, onları isim olarak kullanmak istiyorum, fakat her link aynı şekilde değil, bunlar bileşik parça olduğu için bazen bazı dosyaların içinde 2-3 tane alt dosya olabiliyor doğal olarak a\b\c diye link beliriyor, ben bu kısımdan en sondaki \c kısmını almak istiyorum ama eğer c yoksa b kısmını almak istiyorum, aynı zamanda bilgisayardaki dosyanın içine yeni bir pdf atıldığı zaman güncellensin istiyorum fakat isim kısmını güncelleyemedim, iç içe eğer deniyorum, çarpma işlemi yapmaya çalıştığımı düşünüyor, yapmak istediğim şey linkin son "\" dan sonrasını başka bir hücreye yazdırıp buna =köprü oluşturmak bunu otomatik hale getirmek

biraz uzun oldu kusura bakmayın hikayeyi anlatmak istedim ne istediğim tam anlaşılsın diye