excel deki tablomu bir türlü istenilen sekilde yazdiramiyorum

Merhaba arkadaslar,
Öncelikle tüm samimiyetimle sizleri tekrar kutlamak istiyorum. Burda emegi gecen herekese ne kadar tesekkür edilse azdir. Aslinda iyi bir bilgisayar bilgisine sahip olsamda ( ki bu konuda sizin sitenizin katkisida oldukca fazladir) benden mi yoksa baska nedendenmi bilemiyorum ekli dosyadaki bilgileri bir türlü yazdiramadim. Elimde uzayip giden bir liste var ve bu listeye göre her sayfada 75 tane müsteri adi adresi ve diger bilgileri, bunun yani sira yine her sayfada olmasi gereken alt ve üst basliklar olmali. Sorun ise bu listeyi bir sekilde ayarlayaip A4 kagida okunur bir sekilde yazdirmamis olmam. Ya sütünlarda ya satirlarda yada yazi karakterlerinin kücüklügünde bir sekilde hep sorun cikti ve istedigim sekilde olmadi.Sizlerden istirhamim örnek dosyayi bir inceleyip excel de yada word de bir sekilde ayarlamasi konusunda destek olabilmenizdir. Gercekten bir cok seyi denedim ama sanirim bilgim yetersiz kaldi bir türlü istenilen sekilde bu tablolari yazdiramadim.

Tekrar tesekkürler

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
baskı önizlemede footer/sayfa sonu notu vardır. oraya istediğini yazıp tüm sayfaların altına bastırabilirsin. bu değişken bir yazı ise yapabileceğim pek birşey yok...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Dosyanızda öncelikle sayfa ayarını yatay yapın böylece genişlikten kazanmış olursunuz. Kenar boşluklarınıda ayarladığınızda bende bir sorun olmadı. Üstte tekrar eden başlık kullanmak için Dosya-sayfa yapısı-üstte yinelenecek satırlar kısmına tekrarlanmasını istediğiniz satırları seçerek yazın. Alt için aynı imkan maalesef yok. Bu durumda her sayfa sonuna tekrar eden başlığı tekrar eklemek durumundasınız.