excel den accese veri uyuşmazlığı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
slm. arkadaşlar. Anlam veremediğim bir durumla karşı karşıyayım. Acceste Tabloları bağla komutu ile bir excel dosyasından veri aldım. bazı sütunlar daki verilerin acceste bozuk (#Sayı!) olarak görmekteydi. bunu excelde bozuk verilerin bulundugu sütunları seçerek hücreleri biçimlendirme komutundan verileri sayı olarak tanıttım. daha sonra acces de bağlı tablomdaki verileri de sayı olarak tanıttım. gerçi bağlı tablo olduğu için kaydet komutu başarısız oldu ama sonuçta veriler gene bozuk. bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır. şimdiden herkese teşekkür ederim.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1.Excel'deki tablonuzun hata veren sütununa en sona kadar aynı formatı verin. Sütunda yer alan boş satırlar dahil.

2. Hata veren hücrelere bakın. O hücreler kesinlikle doğru girilmemiştir. Onları kontrol edin. Büyük bir olasılıkla hata hücrelere girdiğiniz sayılardadır.

3. Bağlı tabloyu Acceste sütunları tanıtamazsınız. Kabul etmez.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
sn. yurttas
Doğru sözkonusu hücrelerde bir hata var ama bir türlü bulamadım. Fakat sorunu yeni sütunlar açıp eski sütunlara formülle baglantı kurduktan sonra düzeldi. İlgin ve yardımın için teşekkür ederim. bu aralar işlerimin yoğunluğundan, teşekkür biraz geç oldu kusura bakmayın.