Excel den Access'e veri Aktarma

Excel Vers. ve Dili
2002 Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,

120000 satırlık bir excel dosyam var buradaki verileri access te ki bir tabloya aktarmam gerekiyor, acaba bu mümkünmü ?

Eğer mümkünse nasıl yapabilirim ?

Ekte excel dosyasını ve access database dosyasını (buradaki goods tablosuna aktarmak istiyorum) bulabilirsiniz.

Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
boş bir access dosyası aç ve içinden dosya aç seç ve buradan excell dosyasını seç ve seçeneklere göre tercih yap oluştur dosyanı

Excel Vers. ve Dili
2002 Türkçe
Halit bey,

Sanıyorum aktaramadım sorumu.
Ben var olan bir access dosyası içindeki yine varolan bir tabloya bu exceldeki verileri ilgili başlıklar altına aktarmak istiyorum.

Lütfen ekli dosyalara bakabilirmisiniz ?

Teşekkürler,

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Bir defalığına mı atıp bırakacaksınız yoksa fiyat listesini sürekli exceldeki dosyadan mı güncelleyeceksiniz..?

Excel Vers. ve Dili
2002 Türkçe
Merhaba,

Aslına bakarsanız ayda bir güncellenecek.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Tamam ama liste excelden mi güncelenecek.. Accessten güncellenecekse verileri bir seferleğine atarız olur biter.. Diğer türlü bağ kurmak gerek..

Excel Vers. ve Dili
2002 Türkçe
Ben listeyi excel olarak aylık olarak alacağım ve buradaki ürün adları, vergi oranları yada fiyatlar değişebilecek.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Dosya / Dış Veri Al / Tabloları Bağla seçeneğini tıklayın.. Açılan Bağla penceresinde Dosya Türünü Ms Excel olarak seçin ve dosyanızı seçin.. Yönergeleri takip edin ve bağlantıyı kurun.. Verileri artık accesste kullanabilirsiniz.. Excel dosyanızdaki tüm değişiklikler direkt olarak yansıyacaktır..

Selamlar..

Excel Vers. ve Dili
2002 Türkçe
İlginize teşekkür ederim.