Excel den Worde Bağ Yapıştırma sorunu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31.01.2019
Merhabalar,

Excel dosyasında hazırladığım verilerden Worde hazırladığım şablonun ilgili yerlerine aktarım yapmak istiyorum ve yapıyorum. Ancak şöyle bir sorunum var. Excelde bağ yapıştır ile aldığım verileri Wordde bir alt satıra kaydırıyor. Ben bunları elle üst satıra çıkartıyor ve kaydediyorum. Ancak dosyayı kapatıp tekrar açtığımda güncelleme yaptığı için tekrar excelden gelen verilerin bir alt satıra kaydığını görüyorum. Ne yapmam lazım acaba ayarladığım biçimde kalması için.

Teşekkürler..

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
her iki dosyanında birer örneğini Google Drive yada benzeri ortamlara yükleyip link verirseniz inceleyebiliriz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR
31.01.2019
Merhabalar,

Benim yukarıda excelden worde bağ yapıştır ile yaptığım işlemi acaba makro ile yapma şansımız var mı? 3 veya 4 farklı Excel sayfasından tek bir Word sayfasına veri almam gerektiğinden Posta-Mektup birleştirme işlemini kullanamıyorum.

Eğer bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer...

Son düzenleme:

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
adres mektup birleştirme işlemi için tablo yapısı başlıkları üst tarafta olması gerekiyor, birde her teklif mektubunda sizinda adınızın olacağı için sürekli o bilgininde her teklif verecek kişinin bilgisinin satırında olması gerekiyor (benim yapabildiğim).
Verilerin olduğu excel belgesinde WORD_için diye yeni bir sayfa ekledim, bu sayfa sizin diğer sayfalara yazdığınız bilgilere göre adres mektup birleştirme için uygun formatta tablo oluşturur. Word belgesinde Adres_mektup birleştirirken WORD_İÇİN olan sayfayı gösterip, uygun alanları belgenize ekleyiniz.
https://drive.google.com/folderview?id=0By_vlGkmFxCCRWRqSjRJODFNZTQ&usp=sharing

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR
31.01.2019
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bir kaç gündür yoğunluktan dolayı bakamamıştım.

Yalnız bir sorum olacak yazdığınız Dolaylı formülünün amacı nedir acaba? Mantığını anlatabilir misiniz kısaca?

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
dolaylı formülü için ayrıntılı bilgiyi internetten ve excel yardımından alabilirsiniz.
sizin belgenizdeki kullanış amacım,
dolaylıyı kaldırırsanız, traktör sayfasındaki L sütunundaki 5 ve 2 verilerine ulaşırsınız. ama benim amacım bu 5 ve 2 yi traktör sayfasındaki 5.satır , 2. sütun daki veriyi istiyorum. onun için dolaylı kullanılıyor.