Excel dersanesi bölümünde konuya cevap verememe durumu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 - Tr
Az önce şu başlığa cevap yazacaktım;

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=18167

..fakat "özel haklara sahip kullanıcı" olmak gerekiyormuş. Bunun nedenini öğrenebilir miyim. Teşekkür etmekten başka olarak konudaki fonksiyonla ilgili bir soru yazma niyetindeydim, yazamadım. Boyle durumlarda yazabilmeyi mümkün kılar mısınız?

İyi geceler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
..fakat "özel haklara sahip kullanıcı" olmak gerekiyormuş. Bunun nedenini öğrenebilir miyim.
Evet şu aşamada bu kullanıcılar sadece yönetimde olan bizleriz, sebebi de gayet açık bu bölümde amaç soru-cevap olmayıp sadece okuyarak bilgilendirmektir. Soru sormak için yeteri kadar başlığımız mevcuttur. Sorunuzu bu başlıklara dersanedeki konuya link vererek sorabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 - Tr
Peki öyle tasarlanmışsa dediğiniz gibi yapılır. Burda aklıma gelen örneğin o konuda Yurttaş isimli kullanıcı hazırlamış, hazırladğı derse istinaden soru sormak gerekince "sorular" bölümünde konu açacağım, başkalarının dışında şansa Yurttaş isimli kullanıcı o konuyu görecek ve cevap yazacak.

Ama dediğiniz gibi okuyarak bilgilenme özelliği ortadan kalkıp budaklanabilir, dezavantajıysa direk dersi hazırlayana soru sormak ortadan kalkıyor diyerek teşhis yapmış olalım.