excel dil yardımı

miralemdoganaktas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-05-2025
selam arkadaşlar iyi forumlar herkese excel dilimi türkçeye çevirmek istiyorum fakat ingilizcede kaldı değiştiremiyorum yardımcı olabilir misiniz

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
Hoşgeldiniz :)

Oncelikle kullandığınız sürümü forumda üye profil kısmında "Excel Vers. ve Dili "yazarak görünürleştirirseniz daha fazla ve odaklı yardım almanızı sağlayabilir, sadece excel yazılmış.

Excel Dilini Türkçeye Çevirme
  1. Excel’i Açın:
    • Excel uygulamasını açın.
  2. Dosya (File) Menüsüne Gidin:
    • Sol üst köşedeki "Dosya" sekmesine tıklayın.
  3. Seçenekler (Options) Menüsüne Erişin:
    • Menüden "Seçenekler" (Options) seçeneğine tıklayın. Bu genellikle ekranın en altında bulunur.
  4. Dil (Language) Ayarlarına Gidin:
    • Açılan pencerede "Dil" (Language) sekmesine tıklayın.
  5. Dil Ekle (Add a Language) Seçeneğine Tıklayın:
    • "Office Dil Tercihleri" (Office Display Language) veya "Tercih Edilen Diller" (Preferred Languages) bölümünde, "Dil Ekle" (Add a Language) butonuna tıklayın.
  6. Türkçe’yi Seçin:
    • Dil listesinde “Türkçe”yi bulun ve seçin. Ardından "Ekle" (Add) butonuna tıklayın.
  7. Türkçe’yi Varsayılan Olarak Ayarlayın:
    • Türkçe’yi seçtikten sonra, "Varsayılan Yap" (Set as Default) butonuna tıklayın. Bu, Türkçe’nin menü ve araç çubuğunda varsayılan dil olarak ayarlanmasını sağlar.
  8. Excel’i Yeniden Başlatın:
    • Dil değişikliklerinin etkili olabilmesi için Excel’i kapatıp tekrar açın.
Ekstra Notlar
  • Eğer Türkçe dili sisteminizde yüklü değilse, önce Türkçe dil paketini indirmeniz gerekebilir. Microsoft Office’in destek sitesinden uygun dil paketini indirebilirsiniz.
  • Bazı durumlarda, Office programının güncellenmiş bir sürümünü kullanmanız gerekebilir.

Son düzenleme: