Excel dosya içeriği bozulması hk.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe-2016
Merhabalar
Forumda ilk mesajım, konu başlıklarına göz gezdirdim ama sorunum ile ilgili post göremedim.

Dün excel dosyamı açmaya çalıştığımda, aşağıda örneklediğim gibi türkçe karakterlerin ve tabloların bozulduğunu farkettim. Dosyanın nasıl bu hale geldiği konusunda hiç fikrim yok. C/kullanıcılar üzerinde ki geçici dosyları denedim ordan sonuç vermedi. Sistem geri yükleme ve kurtarma programı denedim malesef yine sonuç olumsuz.

Sizce bu duruma gelmiş dosyayı kurtarmanın bir yolu varmıdır.Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürler.

(8H‹H‹@ÿÀ¼H‹}·H‹Ïÿ3´H‹MH3Ìè7CH‹œ$0HÄàA_A^A]A\_^]ÃE3öL‰uÿE‹'fWÀE§H‰}§H‹Ïÿä³ÆE¯Hƒ~P„%H‹FHH‹L‰uŸH‹KHH…ÉtH‹HT$ H‹ÿ8¼H‰EŸHUÇHL$ èö#şÿH‹MŸH…ÉtH‹HT$ H;Ê•ÂH‹@ ÿ¼H‹CPH‰E ‹CX‰E‹C\‰EH‹FHH‹H‹HÿNPH‹CH‰H‹CH‰AL{I‹O8H…ÉtH‹I;Ï•ÂH‹@ ÿ´»M‰w8º`H‹Ëè7EHNXLEÇH‹èH‹Ïÿ)

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Burada bazı adımlar anlatılmış.

Ek olarak nette ulaşabileceğiniz ve genellikle ücretli olan 3. parti yazılımları inceleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe-2016
Burada bazı adımlar anlatılmış.

Ek olarak nette ulaşabileceğiniz ve genellikle ücretli olan 3. parti yazılımları inceleyebilirsiniz.
Microsoftda ki yönergeleri uyguladım fakat sonuç değişmedi. Önerebileceğiniz program varmı acaba.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Benim tecrübe ettiğim yok.

Az önce size cevap yazarken nette arama yaparken karşılaştığım bir yorumda Excelfix diye bir programdan bahsedilmiş. Dilerseniz araştırıp deneyiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Belki diğer arkadaşlar tavsiyede bulunabilirler.

Bir de merak ettim. Siz pc'nizde hiç bir işlem yapmadan mı dosyalarınız bu şekilde bozuldu?

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/05/2022
Başka bozulan dosya var mı?
Özel bilgi içermeyen örnek bir dosya var mı? Dosya yapısını incelemek için.