Excel dosyalarını commandButton ile açmak istiyorum ama..

Bir userform üzerine birkaç commandbutton ekledim ve bunlara tıklayarak diğer bazı excel dosyalarını açtırmak istiyorum. Karşılaştığım sorunlardan biri, Userform açıldığında excel sayafasının ortasında açılıyor ve aslında ben sağ tarafta açılmasını istiyorum. Diğer bir sorunum ise, commandbuttona tıkladığımda başka bir excel dosyasını açıyorum fakat aynı düğmeye tekrar bastığımda dosyanın zaten açık olduğu, tekrar açmak isteyip istemediğim şeklinde bir mesaj geliyor. Benim yapmak istediğim ise eğer dosya açık değilse düğmeye bastığımda açılsın, ama dosya açıksa, aynı düğmeye tıkladığımda o dosyayı aktif hale getirsin, yani tekrar açmayı denemesin. Bu iki sorunuma bir çözüm yolu gösterirseniz çok memnun olurum.
Saygılarımla

X

xxrt

Misafir
saat1' Alıntı:
Userform açıldığında excel sayafasının ortasında açılıyor ve aslında ben sağ tarafta açılmasını istiyorum.
Kod:
Private Sub UserForm_Activate()
    Me.Left = Application.Width - Me.Width
    Me.Top = Application.Height - Me.Height
End Sub
Private Sub UserForm_Initialize()
    Application.WindowState = xlMaximized
End Sub
Eğer,UserFormu sağ alt köşede sabitleştirmek istersen;

Kod:
Private Sub UserForm_Layout()
    UserForm_Activate
End Sub
Kodlarını ilave ediniz.

Kod Kaynak:Haluk

saat1' Alıntı:
Benim yapmak istediğim ise eğer dosya açık değilse düğmeye bastığımda açılsın, ama dosya açıksa, aynı düğmeye tıkladığımda o dosyayı aktif hale getirsin,
Aynı adla çalışma kitabı açılması halinde ikaz vermesi normaldir.Bu çeşitli yollarla yapılabilir.
Ben şöyle düşünmüştüm,uygun gelirse yada amacınıza uygun ise deneyebilirsiniz.

Denetim Araç Kutusu>>ToggleButton(Değiştirme Düğmesi)açın.
İki kere tıklatın.

Kod:
Private Sub ToggleButton1_Click()
If ToggleButton1.Value = True Then
ToggleButton1.Caption = "Dosya Aç"
ToggleButton1.ForeColor = &H80000008
Else
ToggleButton1.Caption = "Dosyanız Þu an Açık"
ToggleButton1.ForeColor = &HFF&
Application.FindFile
End If
End Sub
Tasarım modundan çıkın.

Belki bunun için kod yazılabilir ama benim aklıma ilk gelen bu.
Kolay gelsin.