Excel dosyası açılmıyor ve YTL yuvarlama

Dostlar;Hepinize Merhabalar.
Bilgisayarımda ofis 2000 yüklü.Bügün bilgisayarı açıp excel dosyasını açmak istediğimde dosya açılmadı.Diğer excel dosyalarını denedim açıldı.Fakat açmak istediğim dosyayı bir türlü açamadım."Salt okunur ve Bildir." Dosya "KK" tarafından düzenlemeye karşı kilitlenmiş şeklinde mesaj veriyor.Her iki şıkkı da işretlediğimde netice değişmiyor.Dosyayı bir türlü açamadım.Ofisi kaldırıp tekrar kurdum ama sonuç alamadım.Dosya yine açılmadı.Çözüm belki basit ama ben açamadım.
Forumda arama motorundan "Excel dosyası açılmıyor" şeklinde aradım ancak bir çözüme rastlayamadım.Belki de ben bulamadım.

Bir başka öğrenmek istediğim hususta YTL uygulamasında yeni kuruşların yuvarlamasında proplem var.Bir sayfadaki yuvarlama sonucu başka sayfa da aynı sonucu vermiyor.Ã?zellikle Kopyala yapıştır yapıldığında 1 ve 2 kuruşluk fark veriyor.Ã?rneğin;1.sayfadaki A15 hücresindeki =TABANAYUVARLA(A2*C2;0,01) fomül sonucu 370,08 başka sayfaya kopyalandığında 370,09 veya 370,07 gibi farklı yansıyor.Her iki sayfadaki hücreleri, hücre biçimlendir/sayı/ondalık basamak sayısı (2) olarak yaptığım halde farklı sonuç çıkıyor.Ondalık basamak sayısını 3 veya 4-5 gibi yapınca aradaki yuvarlama farkı daha çok ortaya çıkıyor.

Sizlerden yardımlarınızı rica ediyorum.Þimdiden teşekkür ederim.İnşallah söylediklerim anlaşılmıştır.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanız bozulmuş gibi görünüyor,isterseniz buraya ekleyin birde biz deneyelim. İkinci sorunuzla ilgili bir deneme yaptım bende dediğiniz gibi olmadı. Bununla ilgilide bir örnek gönderirseniz ona göre bir yorum getirebiliriz.

MERHABALAR;
Sayın Leventm,İlginizden dolayı teşekkür ederim.Dosyanın bozuk olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaştım.Sorun vindowstan kaynaklanıyor imiş.Tekrar yükleyince dosya açıldı.
Yuvarlama konusunda ise, size bir örneği dosyaların işyerindeki bilğisayarda olması nedeniyle şu an gönderemiyorum.En kısa zamanda bir örnek göndereceğim.Genelde yuvarlama sorunu bir kitaptan başka bir kitaba kopyala değerleri yapıştır yapınca ortaya çıkıyor.Buradaki bir çok arkadaşta aynı yuvarlama sorunundan şikayetçi.
Sorun zannedersem excelin genel yapısı ile ilgili olabileceğinidüşünüyürum.Veya excelin genel bir özel ayarlaması varda ben bilmiyor olabilirim.Þöyleki Bazı Sayfalar ve Kitaplar arasınsa virgülden sonraki yani yeni kuruş yuvarlamalarında 1 bir kuruşluk farklar oluyor.
YTL ye geçilmeden önce böyle bir sorun yoktu.Belki de vardı ancak virgülden sonrası bizleri ilgilendirmediği için farkında değildik.
Tekrar görüşmek üzere hepinize iyi çalışmalar.