EXCEL DOSYASINA BARKOD OKUYUCU EKLEME

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2010
İngilizce
Merhaba.

Ürün kontrolü yaptığımız bir Excel dosyamız var. Barkodu manuel yazıp vlookup ile diğer sayfadan ürün bilgilerini çekiyoruz. Ürünün barkodunu manuel yazmak yerine Excel dosyasını telefona kopyalayıp ürün barkodunu telefonla okutarak Excel'e almak için ne yapabiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Merhaba.

Ürün kontrolü yaptığımız bir Excel dosyamız var. Barkodu manuel yazıp vlookup ile diğer sayfadan ürün bilgilerini çekiyoruz. Ürünün barkodunu manuel yazmak yerine Excel dosyasını telefona kopyalayıp ürün barkodunu telefonla okutarak Excel'e almak için ne yapabiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.
Cep telefonu için google play de stok sayımı diye aratırsanız barkod okuyan programlar çıkacaktır.
Örnek olarak ilk görebildiğim Kolay Stok Sayımı programı.

Excel den ürün listesi içeri aktarması mevcut.
Denemedim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2010
İngilizce
Benim istediğim stok sayımından farklı. Kullandığım Excel'de barkod yazdığım alan var. Sadece 1 barkod yazıyorum. Alt satıra devam etmesine gerek yok. Barkodu yazdıktan sonra gelen bilgileri kontrol ettikten sonra yine aynı hücreye başka barkod yazıyorum.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,

Stok sayımı yaparken, liste hazırlarken kullandığım bir programı önerebilirim. Ücretsiz sürümünde ara ara okuttuğunuz barkod/karekod bilgisi yerine reklam metni çıkartıyor. Ücretli sürümünü alırsanız (5 Cihaz 1 Yıl : 139 $) bu reklam metni olmadan kullanabilirsiniz. TEC-IT firmasına ait Scan-IT to Office uygulaması, excel e eklenti ekleyip kolayca cihazınız ile eşleştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar.