Excel dosyasından bilgi çeken excel dosyaları

Excel Vers. ve Dili
Excell 2016 Türkçe 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18/10/2022
Merhaba arkadaşlar. Bir Excel çalışma sayfasının bilgi aldığı diğer Excel dosyalarının isimlerini Veri-Bağlantıları düzenle sekmesinden görebiliyoruz. Bunun tam tersi olarak Excel dosyasından bilgi alan diğer Excel dosya isimlerini görebileceğimiz bir sekme var mı? Kapsamlı bir Excel çalışma sayfasında değişiklik yapmak istiyorum ama hangi Excel dosyalarını etkilediğini bilmediğimden işlem yapamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba,
Pratik bir yolu var mı bilmiyorum ama dolaylı yoldan bunu öğrenebiliriz. Link yapılan hücrede sabit bir ifade var, [*.xls*] gibi . Yani forumlarda çokça bulunan "Klasörlerde ara bul" makrolarından birini kullanarak tüm linkleri bir sayfada raporlarsanız oradan gerekli analizi yapabilirsiniz. Aratılacak metin [*.xls*] olacak.

Excel Vers. ve Dili
18/10/2022
Tam olarak anlayamadım Necati bey biraz daha açıklayabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Diyelim ki kapsamlı dediğiniz dosyanın ismi "Necati.xls" olsun. Diğer excel dosyalarından bu dosyaya bağlantı kurulmuş ise o dosyalarda köşeli parantez içinde "[Necati.xls]" yazılı yerler olacak. Bu ifade başka yerlerde olmaz. Sadece sizin istediğiniz durumda olan dosyalarda olur. Yani bu ifadeyi bulduğunuz dosya ve hücreler sizin aradığınız dosya ve hücrelerdir. Hangi dosya hangi hücreye bağlantı yapmış görür ve değerlendirirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
18/10/2022
Teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
18/10/2022
bulunan "Klasörlerde ara bul" makrolarından birin
Makrolardan anlamıyorum pek. Anlayan arkadaş izinde döndüğünde bakacağız inşallah