excel dosyasını e-mail ile göndermek?

Merhaba arkadaşalar.
Bir excel dosyasını e-mail ile göndermek istiyorum...
ancak içerisinde sayfalarca formül,tablo grafik gibi dosya boyutunu büyüten şeyler var . Bu nedenle dosya büyük olduğundan e-mail ile göndermek zor oluyor.
Soru: ?
Excel dosyasını farklı formata çevirip karşı tarafagöndericem ve karşıya ulaşınca uzantısını değiştirip açması gibi .Tabi bu mümkün olmayabilir ama bana dosyayı küçültecek bir çözüm lazım. Yardımcı olursanız sevinirim...

Excel dosyasını farklı formata çevirip karşı tarafagöndericem ve karşıya ulaşınca uzantısını değiştirip açması gibi
Formati degistirmek yerine Winrari denemenizi tavsiye ederim,Eger boyutun buyuk olmasi kodlar/Formullerden ise buyuk oranda boyut degisecektir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 -TR
Office 2003 -ING
Office 2007 -ING
mraltin' Alıntı:
Excel dosyasını farklı formata çevirip karşı tarafagöndericem ve karşıya ulaşınca uzantısını değiştirip açması gibi
Formati degistirmek yerine Winrari denemenizi tavsiye ederim,Eger boyutun buyuk olmasi kodlar/Formullerden ise buyuk oranda boyut degisecektir.

Yada winzip programlarını kullanman olacaktır. Eğer XP kullanıyorsan bunu rahatlıkla yapabilirsin.

Dosyanın üzerinde iken sağ tıkla ve mail ve ***.zip görünür tıkladığında dosyan tüm sıkıştırılmış hemde mail ortamında düşmesini sağlar. Bir dene istersen...

Sn.Fly butterfly dedigi gibi Zip ilede yapmaniz mumkun,kisisel tavsiyem mumkunse Winrar;Cunku Winzip e oranla cok daha iyi sıkıstırıyor. :eek:k::

teşekkürler arkadaşlar. winrar ve zip özelliğini kullanıyorum halihazırda.farklı birşey yapılabilirmi diye merak etmiştim.
ilginize tekrar teşekkür ederim.. :D