excel dosyasını web sitesine yükleme

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba benim yerel haber sitem var ve yerel lig için puan durumunu excel dosyası var. Şimdi ben her seferinde puan durumunu hazırlayıp ekran görüntüsünü alıp siteye ekliyorum. Bunun kolay bir yolu var mı mesela ben her skoru yazdığımda web sitemde puan durumu otomatik güncellensin şimdiden teşekkürler

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-10-2028
Site kodlamasında veritabanı bağlantısı gerekir, sitedeki ilgili kısmı o veritabanı bağlantısına bağlayıp aralıklı yenileme ile kontrol edilebilir.
Excel ile o kısma sql ile bağlanabilirse (o kısmı tam bilemiyorum) ancak o zaman olur gibi.

Bunun için ekran görüntüsü alıp siteye eklemek daha kolay gibi geldi.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Sitenin veritabanına ya da siteden bağlantı kurabileceğiniz bir veritabanına Excelden verileri gönderin ve sitede o veritabanından bir tablo oluşturup sitede yayınlayın. En klasik yöntem budur.

Açık olan sayfada yeni tablo görünmesi için periyodik olarak sitedeki tabloyu yenileyebilirsiniz.

Yenileme manuel ya da periyodik olmasın ben tabloyu güncellediğim an site tablosu oto yenilensin diyorsanız bulut tabanlı bir veritabanı kullanıp siteden ilgili bağlantıları kurmanız gerekir.

Son düzenleme: