Excel Dosyasının HTML olarak Kaydedilmesi...

Arkadaşlar şirket içerisinde basit bir intranet yapıyoruz, iş bu intranet içerisinde; günde en az 15-20 kez değişen bir excel dosyasınıda grafikleri ile birlikte görüntülemem gerekiyor, bu işlemi normal de yapabiliyorum yahut kullanıcılar farklı kaydet seçeneğinden html olarak kaydet dediğinde de yapabiliyorum ancak; ben bu html olarak kaydetme insiyatifini kullanıcılara bırakmak istemiyorum. Kaldıki bu kez save işleminin default'unu değiştirip html'ye dönüştürdüğümde de xls olarak kayıt yapmıyor... Uzun lafın kısası ben şu bilgiyi istiyorum sizden; kullanıcılar çalıştıkları xls dosyası üzerinde işlemlerini yapıp kaydettiklerinde aynı anda aynı klasör'e bir de aynı dosya html olarak nasıl kaydedilir ?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler...

Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
"C:\klasoradi\stok.htm", FileFormat:=xlHtml, _
ReadOnlyRecommended:=False, CreateBackup:=False
End Sub

ilginize teşekkürler...
pekiala bu kodu nereye yazmam ya da uygulamam gerekiyor ? bunu da söylerseniz müteşekkir kalacağım size... : )

pekiala bu kodu nereye yazmam ya da uygulamam gerekiyor ?
workbook'un beforesave olayına yazmanız gerekiyor. böylece her saklamadan önce ayrıca htm olarakta kaydetmesini sağlarsınız.

Excel sayfasında iken

Alt+F11

çıkan pencerede sol üst tarafta ThisWorkBook u çift tıklayın.
çıkan pencerede General yazan combobox'tan Workbook'u hemen sağındaki combobox'tan beforesave i seçtikten sonra

Kod:
Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
"C:\klasoradi\stok.htm", FileFormat:=xlHtml, _
ReadOnlyRecommended:=False, CreateBackup:=False
End Sub
olacak şekilde düzenleyin.

dediğinizi yapıyorum, bir kez çalışıyor daha sonra çalışmıyor ? bir diğer sorumda şu; bu verdiğiniz kodları mevcut dosyaya ne şekilde kaydetmem gerekiyor ? sizden bana boş ve bu şekilde yapılandırılmış bir excel dosyası göndermenizi rica etsem çok mu olur ???
İlginize gerçekten şimdiden çok teşekkürler...