Excel Fonksiyon Ekleme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 - VBA
Merhaba,

Excel de yeni bir fonksiyon eklemek istiyorum aslında durum şu excel 2019 kullanıyorum "ÇOKEĞERMAK" formülü bende aktif excel de bir çalışma yapıp 2003 excel kullanan birine gönderiyorum fonksiyon aktif olmadığı için hesaplama yapamıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Kullandığınız formülü de paylaşma şansın var mı?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bahsettiğiniz fonksiyonu eski sürüm excellere eklemeniz için VBA yani makro kullanarak fonksiyon yazmanız gerekmektedir. Bu tarz fonksiyonlara KULLANICI TANIMLI FONKSİYON denmektedir.

Ya da eski sürümlerde çalışacak yapıda fonksiyon alternatiflerini kullanmanız gerekir. Bu önerim için İdris beyin paylaştığı linki inceleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 - VBA
Bahsettiğim fonksiyonu eski sürüm bir excele makro ile eklemek istiyorum bu konu hakkında yardımcı olabilirmisin diğer eski sürüm excelde yapılanları inceledim ancak işlemi sadece "ÇOKEĞERMAK" ile çözebiliyorum yani durum şu şimdi şirketimizde çalışan 30 tane araç var bunlar hergün sevkiyatlar yapıyor ve her araç birden fazla tur yapıyor. istediğim şey her araç için ayrı ayır 1.tur 2.tur 3.tur için gittiği maksimum kmleri getirmek istiyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bence eski sürüm formüllerle de yapılabilir.

Bunun için örnek dosya paylaşıp erişmek istediğiniz sonuçları tarif ederseniz çözüme gitmeniz kolay olacaktır.