Excel Güncelleştire Bastığımda Donuyor

Excel Vers. ve Dili
İş - Microsoft 365 - Sürüm: 2401
Ev - Excel 2021 Pro Plus
Merhaba arkadaşlar,

İşyerinde bir excel dosyası içerisine bulması daha kolay olsun diye nesne olarak bazı excel ve pdf dosyaları ekledim ancak dosya boyutu 300 kb. Excelde toplam 70 satır mevcut.

İlkte açarken bu çalışma kitabı güvenli olmayan bir yada daha fazla dış kaynağa bağlantılar içeriyor ve altında güncelleştir güncelleştirme diye seçenek mevcut.

Sorunum şu, ben güncelleştire bastığımda excel donuyor ancak güncelleştirmeye bastığımda içerisine herhangi bir şekilde pdf ve excel dosyası ekleyemiyorum.

Bu donmayı nasıl engelleyebilirim arkadaşlar bunun bir çözümü var mı?

Cengiz Demir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR (32 Bit)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-04-2025
Bağlantı olarak değil de dosyaları excel içine eklenecek şekilde deneyin birde hocam.
Diğer dosyalarınız neredeyse ulaşmakta güçlük çekiyor gibi excel.

- Yada dosyalarınızı excel dosyası ile aynı klasöre taşıyıp bağlantı verin.
- Nesne yerine link olarak bağlantı yapın.

Excel Vers. ve Dili
İş - Microsoft 365 - Sürüm: 2401
Ev - Excel 2021 Pro Plus
Hocam sıkıntıyı buldum şu an ama çözemedim. Çalışma kitabını açıp güncelleştire bastığımda çalışma sayfasının içerisindeki tüm pdf dosyalarını tek tek açmaya çalışıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı bunu bulmaya çalışıyorum şimdi

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-10-2028
Hocam sıkıntıyı buldum şu an ama çözemedim. Çalışma kitabını açıp güncelleştire bastığımda çalışma sayfasının içerisindeki tüm pdf dosyalarını tek tek açmaya çalışıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı bunu bulmaya çalışıyorum şimdi
Örnek dosyayı atarsanız eğer sizin gözlerinizle gördüğünüz, ellerinizle yazdığınız kodu bizlerde görür ve sıkıntıyı tespit edip cevap verebiliriz.
Excel ve makro öyle birşey ki, "şurayı tıklarsan sorun kalkar" gibi bişey yok, ufak bir hatalı yazım, mantık hatalı kod sorun çıkarır.