Excel harita yerleştirme

Excel Vers. ve Dili
2007 2010
Arkadaşlar Türkiye genelinde 20 tane bölge müdürlüğümüz var ve diğer iller bu bölge müdürlüklerine bağlı.Benim istediğim haritada bu bölge müdürlükleri ve bağlı illeri nasıl gösterip excele atabilirim? Bundan önce oklarla felan gösterip excele atmışlar ama çok kötü ve karışık duruyor.Benim aklıma gelen 2 yöntem var birincisi bölge müdürlüklerini bir renge boyayıp bağlı illeride aynı rengin biraz açık tonuna boyamak ve alta not düşmek bunu kendim yapabilirim ancak 2.yöntem olarak da harita üzerinde bölge müdürlüğünün üzerine mause ile geldiğimde o bölgeye bağlı olan diğer illerinde renk alarak belirginleşmesini istiyorum ama sanırım bunu excelde yapmam mümkün değil.Bana başka bi yol sunacak veya 2.yöntemi yapabilecek birisi varsa çok makbule geçer.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
merhaba,
benim yapmak istediğim il il türkiye haritasında boyama yapabilmek. özel bir veriye bağlı olmasına gerek yok. sadece ili seçip boyamak istiyorum. il isimleri de olursa benim için süper olacak.
bana da yardımcı olabilir mi birisi:(

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-10-2021
Teşekkür ederim.Bende faydalanacağım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12.06.2023
reccoli yine bu forumda bulduğum dosyayı bir dene istersen il il boyama yapabiliyosun istediğin renkte.
Merhaba,
Haritayı nasıl illere ayırıyorsunuz avrupa ülkesine ait aynı şekilde düzenleme yapmak istiyorum. Haritayı googleden kopyalayıp sayfaya yapıştırıyorum ama iller ayrı olmuyor.
Ne yapmam lazım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler
Yb®

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
indirmek için tıkladığın yerde yazıyor (s.koruma=1) diye 1 enter.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Türkiye Haritasında
İl kurum ürün adı ürün adeti şeklinde 10 ayrı ürün ve adeti için bir tablo oluşturup. Harita Üzerinde gösterebilir öiyim? Haritada ili tıkladığımda komşu illeri ile beraber ürünlerinin listesini görebilirmiyim