Excel Hücresine Resim Yerleştirme

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba ben excel hücresine resim yerleştirmek istiyorum. Yerleştirdiğim resmin de görünmesini istiyorum. Bununla ilgili yardımcı olabilecek birileri varsa çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23.02.2021
herhangi bir upload sitesine dosyanı at ve nerelere nasıl gelmesini istediğini excel içinde belirt. ben yardımcı olmaya çaılışırım. mesela dinamik bir şeymi istiyorsun yoksa sadece ismin kaşısına resim koymakmı gibi

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.
Ben öğretmenin, öğrencilerime verilmek üzere,
bilgisayarımın içine kaydettiğim bir veri tabanı hazırlayıp yaklaşık 10.000 sorunun resmini bir sütundaki satırlara yerleştirip, her soruyu resim olarak ayrı hücrelere koymak (soruyu koyamasamda önemli değil) linkini koymak, diğer bir sütuna konusunu yazmak, diğer bir sütuna zorluk derecesini yazmak ve bir sütuna da cevabını yazmak ve tüm bunlar bittikten sonra da çocuklara bireysel testler oluşturmak istiyorum. Yani ben excele bana 20 soruluk bir test hazırla şu konudan şu kadar soru, zorluk derecesi şu olsun diyip hazırlatabilir miyim, teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR 64 bit
23.02.2021
resimleri mesela a sütunundaki 10000 hücreye tektek mi gireceksin. yoksa resimleri otomatikmi çekmek istiyorsun hücrelere. elinde hazırlanmış bir döküm varda bunu düzenlemekmi istiyorsun. yoksa sıfırdanmı yapacaksın.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
maalesef sıfırdan yapacağım, testleri taratıyorum şu sıralar, sonra her bir sayfadan sorular windows ekran görüntüsü alma ile alıp ayrı ayrı kaydetmeyi planlıyorum. Bu sepebten tek tek gireceğim gibi görünüyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR 64 bit
23.02.2021
ekran görüntüsü alma konusunda windowun uygulaması yerine greenshot uygulamasını dene
http://getgreenshot.org/downloads/
çok daha net ekran görüntüleri yakalayabiliyor. word excel paint vb. birçok dosyanın içine otomatik kaydetme imkanın var. ben yuzun zamandır kullanıyorum çok pratik işini hızlandırır.
kullanım videoları youtube de var.
https://www.youtube.com/watch?v=a3eTmWWWLHI

asıl soruna gelince işin zor gibi. ancak çoyle bir önerim olur ilk etapta. aynı konular sadece aynı sütunda olsunki daha sonradan soru resmi ekleme çıkarma yapmak istediğinde konular sorular birbirine girmesin. ama ben yeni satır ekler araya eklerimde diyebilirsin. o zaman çalışma mantığın çöyle olabilir. A stunu resim. b stunu konular. c sütunu zorluk... gibi . bu akşam eve gectiğimde bir deneme yaparım. ama senin işin makro ile çözülür gibi duruyor. belirli sartlara bağlı rasgele sorular almak istiyorsun. vba yok bende malesef. umarım daha deneyimli birisi yardım edeblir kodlama kısmında. yinede makrosuz çözülebilirmi bakacağım gece

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Öneriler için çok teşekkürler. Söylediğiniz programları deneyeceğim. Konularına göre ayrı tab-sheet ler yapmak daha mantıklı dediğiniz gibi, sonra soru eklemek daha kolay olur. Excel içine resim nasıl koyacağım peki?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR 64 bit
23.02.2021
Peki emosis,moodle,hazirtest,testmaker gibi bir programla kendi test havuzunu oluşturup buradan istediğin zorluk ve özelliklerde testler oluşturmayı düşündünmu hic. Excele gore çok daha ayrıntılı soru oluşturan bilirsin. Konu alt konu kazanım zorluk istediğin nevarsa eklersin. Test kriterlerini belirler testini olusturursun

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Merhaba Arkadaşlar,
Moodle konusunda elimizde ne kadar bilgi var. Nasıl çalıştığını anlatan örnek var mı, ya da örnek bulmak mümkün mü?
Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Peki emosis,moodle,hazirtest,testmaker gibi bir programla kendi test havuzunu oluşturup buradan istediğin zorluk ve özelliklerde testler oluşturmayı düşündünmu hic. Excele gore çok daha ayrıntılı soru oluşturan bilirsin. Konu alt konu kazanım zorluk istediğin nevarsa eklersin. Test kriterlerini belirler testini olusturursun
Ben bu programları bilmiyordum, onları bir araştırayım teşekkürler savaş bey.