excel i şifreleme lütfen yardımedin

merhaba arkadaşlar benim bi sorum var

ekte gönderdiğim gibi bir dosyam var buna admin ve sadece 2 sheeti görebilecek user lar eklemek istiyorum nasıl şifreleyebilirim

birde çok zor sanırım ama her user kendi grubunu görebilmeli tabi admin hariç yani sheet 1 de ahmet yanlız kendi sınavlarını ayşe sadece kendi sınavlarını görcek bunu yapmak imkansızmı

yardımlarınızı bekliyorum
teşekkür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Söylediklerinizi yapmak elbette imkansız değil,bunun için her öğrenciye bir şifre verilerek sadece kendine ait verileri görmesi sağlanabilir. Fakat şunu bilmenizde yarar var biraz vba dan anlayan bir kişi bu önlemleri kolaylıkla etkisiz hale getirebilir. Eğer bu sorun değil derseniz bir örnek hazırlayalım. Þunu sorayım tüm kullanıcılar görecek dediğiniz sayfalarda herkes sadece kendisine ait verilerimi görecek yoksa sayfanın tamamını görebilir mi?

ilginiz için teşekkürler
güvenlik sorun değil (gerçi user şifresi olanlar vd kodlarını göremesi engellenemezmi)

herkesin göreceği sayfalarda herkes kendini görecek

yardımedebilirseniz sevinirim

cako' Alıntı:
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=3174&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=%FEifre
Sn Raider'e ait güzel bir çalışma var. Onun üzerine kendi isteklerinizi ilave edebilirsiniz.
Yapabilrimisiniz bilmem ama bir başlayın bakalım. Yardımcı olan çıkacaktır.

bunları okudum ama filtre kullanımı olmuyor sadece şifre oluyor benim yapmak istediğim şu her kullanıcı sadece kendini görmeli

Kodlar VB sayfasında.
Excel sayfasında ALT-F11
Orada Formlar_Userform1 sağclick kod görüntüle.

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler

ama şu her userin şifre girdiğinde ancak kendini filtrelı olarak görmesini (mesela ayşe kendi şifresini girdiğinde ahmet veya mehmeti göremicek) yapamazmıyız ben bir türlü yapamadım

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ben farklı bir örnek hazırlıyorum. Bitince dosyayı ekleyeceğim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örnekte iki dosya mevcuttur. Bu dosyalardan verial.xls isimli dosyayı istediğiniz bir klasörün altına, a.xls isimli dosyayıda C:\Belgelerim klasörünün altına kopyalayın. a.xls isimli klasör hem şifre hemde notların alınacağı dosya olup öğrenciler tarafından görülmeyecektir. Ã?ğrenciler sadece verial.xls isimli dosyayı kullanacaklardır. Deneme yaparken a.xls dosyasını kapatın çünkü veriler bu dosya kapalı iken verial.xls dosyasına alınacaktır. a.xls dosyası kapalı bir dosya olduğundan öğrenciler sadece kendilerine ait verileri görebileceklerdir.

1-a.xls dosyasını C:\belgelerim klasörüne kopyalayın ve kapatın

2-verial.xls dosyasını herhangi bir klasöre kopyalayın ve açarak içindeki butona basın. Çıkan formda gerekli kutuları doldurarak tamam butonuna bastığınızda gerekli veriler listelenecektir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyada küçük bir hata vardı düzelterek ataçı yeniledim. Tekrar indirirsiniz.

Sn. Levent beyin hazırladığı çalışma dışında ek bir kaynak olur diye hazırladım tüm kodları deneme imkanım olmadı umarım arkadaşların işine yarar

Yapılacak tüm şifrelemeleri aşabilecek Crack programları mevcuttur. VBA ile yapılan bir işlemde Makroları etkinleştirmeyen bir kişi şifrelerinizi görecektir. VBA şifreli ise Crack programları ile kıracak veya diğer bir ofis programı olan ....... ile sayfanız açıldığında tüm şifreleriniz açılmış olacaktır.

Tek yol DLL hazırlamanızdır, böylece kodlarınızı siz bile göremezsiniz.