Excel ile access' e kayıt edilen veriye otamatik sıra no...

Arkadaşlar.Öncelikle hepinize selamlar..
Ben bu web sitesi sayesinden gerçekten çok şey öğrendim..bunun için siz hocalarıma çok teşekkür ediyorum..Soruna gelince

ben hazırladığım userform ile verileri access'e kaydedip, tekrar userforma geri çağırıp, gerektiği zaman excele aktarıyor ve çıktı alıyorum..Ancak ben userform üzerine yerleştirdiğim bir textbox ile accesse kayıt ettiğim verileri sıra numarasına göre userforma çağıramıyorum..bu işlemi bul butonu ile yapabiliyorum ancak örneğin textbox1 de seri numarası yazdığını düşünürsek, ben userforma bütün verileri girdiğimde ve kaydet dediğimde seri numarasının 0001 olmasını ve bunuda accesse kaydetmesini..seri numarasının yanındaki sağ sol ok tuşlarına bastığımda daha önce accesse kaydettiğim verilerin userforma gelmesini istiyorum..yani userform üzerindeki seri numarası bölümüne değeri ben girmiyim, o otomatik olarak her kayıt anında kendi ilerlesin..0001,0002,0003...gibi.....veri tabanı olarak access kullandığım için bunu yapamadım. normalde sadece excel de bunu yapabiliyorum..
Örnek dosya göndermek istedim ancak accessle beraber yaklaşık 2 mb büyüklüğünde isteyen arakaşlar olursa mail adreslerine gönderebilirim..bu programın sadece bahsettiğim eksikliği var. Şu an sağlıklı bir biçimde çalışmaktadır..
Yardımlarınızı bekliyorım hayırlı çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
access de bir alan daha aç, kayit_id de alan özelliğini otomatik sayi olarak seç. girdiğin her kayitta o sayi otomatik olarak 1 artar. umarım doğru anlamışımdır. yanlış anladıysam ozguruney@gmail.com adresime örnek dosyayı gönderirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar

Özgür Üney

Arkadaşlar yardımcı olmayacaksanız..en azından bana yardımcı olacak bir kitap ismi verin.