Excel ile liste oluşturmak

Excel Vers. ve Dili
2020
Merhaba Arkadaşlar,

Elimde bir ürün listesi ve soru formu var.Müşteriye gönderdiğim soru formunun cevaplarına göre ürün listesinden ürün seçip liste oluşturuyorum.

Şimdi sorum şu; ben soru formunu excele aktarsam bana uygun listeyi oluşturup cevaplarıma göre interaktif olarak listeyi düzenleyebilir mi?
Nasıl yapılır?
Elinizde örnek var mıdır?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Yardım isteyen siz olduğunuza göre örnek dosyayıda sizin paylaşmanız daha uygun olacaktır. Verilecek cevaplar örnek dosyanıza göre şekillenecektir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Videoda da görüldüğü üzere yapılabiliyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Video altındaki linke tıkladığımda beni ücretli bir sayfaya yönlendirdi.

Sanırım bu tarz uygulamalar geliştirip ücreti mukabilinde satışa sunuyorlar.

Nasıl yapılıyor konusuna gelince... Bu bir projedir.

Videoda yemek seçimleri yapılıyor ve sonrasında seçilmiş yemeklerin malzemeleri listeleniyor. Bunun için yemek listesinin reçetelerinin tutulduğu bir veri sayfası olması gerekir. Benzersiz yemek isimlerinin olduğu bir liste olması gerekir.

Sonrasında bunları harmanlamaya geliyor. Seçim işlemi için VERİ DOĞRULAMA kullanılabilir. Seçime göre oluşacak malzeme listesi içinde formülde kullanılabilir ya da makro kullanarak çözüme gidilebilir. Forumun arşivinde bahsettiğim konuların benzerleri var. Arama yaparak içeriklerine erişebilirsiniz. (Not: Bazı konu içerikleri Altın Üyelik gerektirebilir.)

Kolay gelsin..