Excel ilk açılırken

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhabalar,

Excel ilk açılırken;

ekteki dosyadaki mesajı veriyor, "OK" dedikten sonra dosya açılıyor.
Kodlar da normal olarak çalışıyır,

bu koduda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

İyi Akşamlar.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Özel kişi
Tamer bey;

Aşağıdaki linklerde sizin bu foruma sormuş olduğunuz sorular ve emek - mesai harcanarak verilen cevaplar yer almaktadır.

Eksik olan ise; size verilen cevaplara, sizin olumlu veya olumsuz görüşlerinizdir....

Not: Lütfen işlerinizin çok yoğun olduğundan bahsetmeyin. Hepimiz kendimize göre yoğun çalışıyoruz....

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=16398&highlight=#16398

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=14656&highlight=#14656

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=14377&highlight=#14377

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=14281&highlight=#14281

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=14200&highlight=#14200

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Sn Raider;

Aşağıda yazdığınız cevap karşısında üzüntülerimi belirtmek isterim...

Foruma sormuş olduğum sorular ve karşılığında harcanan emekler lerle ilgili teşekkürlerimi her zaman bildiriyorum.

Sorulara verilen cevaplara, olumsuz bir görüş bildirmem zaten söz konusu değildir, takıldığım noktaları sormak ta normal bir durumdur.

Ben hiç bir zaman işlerimin yoğunluğundan falan bahsetmedim, bunu nereden çıkarıyorsunuz.

Yinede Eleştirileriniz için teşekkürler...

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Özel kişi
Tamer bey;

Yukarıdaki linklerde yer alan mesajların hepsinin sonu açık. Yani sizden bir cevap gelmemiş, dolayısıyle de konular açık kalmış.

Olumlu veya olumsuz cevap derken, sorularınıza verilen cevapların işinize yarayıp, yaramadığı yönünde sizin bildirmeniz gereken cevaplar olarak kastetmiştim.

Diğer bazı üyeler, işlerinin çok yoğun olduğu gerekçesiyle cevap veremediklerinden bahsettikleri için, ben de öyle bir benzetme yaptım. Þahsınızla ilgisi yoktur.

İyi günler...

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Sn Raider;

Linkte yer alan tüm cevaplar işimi gördü, Bir sorun çıktığı zaman zaten dönüyorum.

bunun için forma ve size minnettarım.

Belki sonuçlarını bildirmede eksik kalmış olabiliriz,Uyarınız için teşekkür ederim. Bundan sonra bu konuda daha titiz davranacağımı belirtmek isterim.

Bu arada benim asıl problem arada kaynadı;

"Excel ilk açılırken bir hata mesajı geliyordu."

Verimli çalışmalar dilerim...

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

dosyayı açarken
Dosyayı üst tuşuna basarak açın.hata verecekmi.
veya makroda otomatik aç kullanılmışmı

excel ilk açılırken geliyorsa
sizin tanımladığınız xla dosyası olabilir. araçlar/eklentilerede bir bakarmısınız

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Özel kişi
Bu arada benim asıl problem arada kaynadı;
Excel'i her kullanışta bunu yapıyorsa, bence eklentilerin birinde bir dosya aranıyor.... Bulamadığını belirtiyor.

Denemek için Excel'i "safe mod" açın.

Yani;

Start >> Run (Başlat >> Çalıştır) yapın, çıkan kutuya excel /s yazın ve "Enter" tuşuna basın. Excel, eklentileri yüklemeden açacaktır. Eğer yine aynı hatayı vermiyorsa, demek ki eklentilerin bir tanesinde problem vardır.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
İlginiz için teşekkürler

Start >> Run (Başlat >> Çalıştır) yapın, çıkan kutuya excel /s yazın ve "Enter" tuşuna basın. Excel, eklentileri yüklemeden açacaktır.
Excel'i "safe mod" açtım, bu hatayı vermedi,

bütün eklentileri kaldırdım,

Normal olarak açtığımda yine aynı hatayı verdi.

iyi Çalışmalar....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bana sorununuz denemek için falan yüklediğiniz bir programdan kaynaklanıyor gibi geliyor. Demo olarak falan yüklediğiniz excel programları varsa bir gözden geçirin derim, bunlar eklentide gözükmeyebilir..

tamer42,
Linkte yer alan tüm cevaplar işimi gördü, Bir sorun çıktığı zaman zaten dönüyorum.
Tamer bey buradaki eleştri şahsınızla ilgili değil, sadece forumun hepimiz açısından daha kullanışlı olması için uğraşıyoruz. Siz dikkat edeceğinizi zaten belirtmişsiniz ama ben yeri geldiği için tüm arkadaşlara açıklamak istiyorum.

Bir sorudaki son mesaj "işim görüldü", "teşekkür ederim", "sorunum halloldu" tarzı bir mesaj değil ise, yani açık kalmış ise ; dönüp tüm soru ile baştan ilgilenmemiz gerekiyor, cevaplar gelmiş olabilir ama bunlar doğrumu, değilmi?, soru soran kişiden bir açıklama gelmediği müddetce herhalde SORU(N) devam ediyor deyip vakit harcıyoruz en baştan.

Kolay gelsin.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Hata mesajında "OK" yerine "HELP" tuşuna bastığımda aşağıdaki ifadeler yer alıyor,

açıkçası bu ifadelerden sonra ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.

File not found (Error 53)

The file was not found where specified. This error has the following causes and solutions:

A statement, for example, Kill, Name, or Open, refers to a file that doesn't exist.
Check the spelling of the file name and the path specification.

An attempt has been made to call a procedure in a dynamic-link library (DLL) or Macintosh code resource, but the library or resource file name specified in the Lib clause of the Declare statement can't be found.
Check the spelling of the file name and the path specification.

In the development environment, this error occurs if you attempt to open a project or load a text file that doesn't exist.
Check the spelling of the project name or file name and the path specification.

For additional information, select the item in question and press F1 (in Windows) or HELP (on the Macintosh).

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bulamadığı dll belli olsa o dll araştırılıp bir yorum yapılırdı ama bu hali ile birşey söylemek güç. Excel açılırken kendisi yada bir eklenti bid dll arıyor ama bulamıyor.
VBA editöründe add-inn varmı? varsa onu kaldırmayı deneyin bi.yada VBE editörünüzde VbaProject(Personal.xls) diye birşey varmı?

Gerçi ingilizce ama bu sayfayıda bir inceleyin, registry ayarlarını sıfırlamak gerekebilir. http://www.cpearson.com/excel/StartupErrors.htm

dahada olmazsa yeniden kuracaksınız gibi gözüküyor excel'i

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Günaydın;

İlginiz ve Sabrınız için çok teşekkürler.

VbaProject(Personal.xls) dosyası mevcut, Personal.xls içerisinde kodların yazıldığı moduller mevcut, fakat "Personal.xls" dosyasını kaldıramayı beceremedim, içerisindeki modulleri sildim yine yapamadım, bu dosyayı nasıl kaldırabilirim?

Ayrıca Sadece excel' i tüm office (Office xp) yeniden kurdum, fakat yine değişen bir şey olmadı. bu sorun sadece excel' açılırken de oluyor.

Bu arada kafama takılan bir konu oldu, Office' i yeniden kurarken Personal.xls içerisinde ki Moduller kaybolmadan yeniden yükleniyor.

İyi Çalışmalar dilerim...Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Günaydın,
personal.xlsdeki kodları sildiğiniz halde aynı şey oluyorsa ilginç.
Bu dosya makro kaydederken-recorder ile- kişisel makro çalışma kitabı'nı seçti iseniz kendiliğinden oluşur, add-inler gibi diğer dosyalardada kullanabilmek için makrolarınızı. yani kendi başına zararlı değildir ama virüs'lü bir personal.xls ise sorun olur. ancak virüs bulaşsa dahi sizdeki gibi bir hata mesajı doğururmu bilmiyorum.

Benim personal.xls'nin yolu ;
C:\Documents and Settings\ERSIN\Application Data\Microsoft\Excel\XLSTART

VBA editöründe addin varmı kontrol ettinizmi.?
Bu tip şeyler başa gelmeden pek öğrenilmiyor, o yüzden pek yardımcı olamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
Ayrıca Sadece excel' i tüm office (Office xp) yeniden kurdum
pek profösyönelce bir çözüm değil ama ofisi tamamen kaldırsanız.
kalıntılarını da silsesiz sonra tekrar yükleseniz çözülür gibi geldi bana.

benim gibi acemiler :uyku: sorunu çözemeyince :x :kafa: iş yürüsün diye
gerekirse sistemi bile tekrar kurar. :8)

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Selamlar;

"Personal.xls" 'dosyasını silmek için aşağıdaki klasöre gittiğimde,

bu klasörün içerisinde;

C:\Documents and Settings\TAMER\Application Data\Microsoft\Excel\XLSTART
ne olduğunu anlayamadığım bir dosya gördüm, (benim bilgisayardaki proğramların tanımadığı) 28.03.2005 18:20 de oluşturulmuş (tam sorunun başladığı zaman)

bu dosyayı sildim, sorun çözüldü.

Fakat dosyanın adını almayı unutmuşum, shift+delete ile sildiğim için çöp kutusunda da yok, belki incelendiğinde sorunun kaynağı çıkardı. Neyseki çok şükür sorun çözüldü,

Sn. danersin, size sabrınız ve desteğiz için özellikle teşekkür ederim.

Yardımlarını esirgemeyen Tüm arkadaşlara teşekkürler...

İyi çalışmalar.