excel kapatılırken save ekranı gelmesin

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhabalar,

Ben bir excel dosyasını kullanıcıdan bilginin alınacağı bir arayüz şeklinde tasarladım. Kullanıcı açılan excel dosyasına girmek istediği bilgileri yazacak ve girdiler buton satesinde başka bir excel dosyasına gönderilip kaydedilecek.

istiyorum ki kullanıcıdan verileri aldığım excel dosyasını kapatırken bana "SAVE" "DON'T SAVE" ve "CANCEL" seçeneklerinin olduğu ekran gelmesin. dosyadan çıktığımda içerik otomatik olarak kaydedilmeden çıksın.

Amaç, kullanıcı tekrar veri girişi yapmak için bu arayüze girdiğinde temiz ekranla karşılaşsın.

Bunu excel seçenekleri veya makrolarla, ya da olabilecek herhangi bir yolla nasıl sağlarım??

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba;
Bu kodu ThisWorkbook sayfasına kapyala

Kod:
Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
ThisWorkbook.Close savechanges:=False
Cancel = False
End Sub
not : Dosyayı açarken makroları etkinleştirmeden açıldığında bu kodlar bir işe yaramaz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Visual Basic
Çok çok teşekkür ederim, artık save ekranı gelmiyor fakat clipboard uyarısı geliyor her seferinde

There is a large amount of information on the Clipboard. Do you want to be able to paste this information into another program later? YES / NO / CANCEL

bu ne ile ilgili ve nasıl engel olabilirim? Rica etsem bilgilendirir misiniz sayın halit3 ?

Teşekkürler, iyi çalışmalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Çok çok teşekkür ederim, artık save ekranı gelmiyor fakat clipboard uyarısı geliyor her seferinde

There is a large amount of information on the Clipboard. Do you want to be able to paste this information into another program later? YES / NO / CANCEL

bu ne ile ilgili ve nasıl engel olabilirim? Rica etsem bilgilendirir misiniz sayın halit3 ?

Teşekkürler, iyi çalışmalar
Kod:
There is a large amount of information on the Clipboard. 
Do you want to be able to paste this information 
into another program later? YES / NO / CANCEL
google de çeviri yapınca böyle bir açıklama geliyor.

Kod:
Panoya bilgilerin büyük bir miktar var. 
Daha sonra başka bir programa bu bilgileri yapıştırmak 
mümkün istiyor musunuz? EVET / HAYIR / İPTAL