Excel karesine düğme koyma

Merhaba Arkadaşlar......
Benim yardım isteme konum exceldeki bir karenin yanına düğme koyma
mesela anlatabildiğim kadar anlatayım.
karenin yanına gelince bir düğme çıkıyor onun içine daha önce yazılmış olan yazılardan oluşan yazmak istediğimiz yazının üzerine tıklayınca o kareye o seçilen yazı geliyor ben bunu yapmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.
Örnek uygulamalar bölümündeki 2 sayfasındaki santi arkadaşımızın yaptığı çalışmadaki düğmeler.
saygılarımla......

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Örnek : A1 den A20 kadar herhangi bir veri girin > İmleci B1 hücresine getirin. Veri > Doğrulama > İzin Verilen > Liste > Kaynak > İmleci A1 den A20 kadar çekin ve tamam deyin.

Sayın Seyit Tiken yardımlarınız için çok teşekkür eder
saygıları sunarım

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Bu sorunun devamı gelir bence:)

Excel Vers. ve Dili
XP
Türkçe
Aynı işlemi farklı bir sayfada nasıl yapabiliyoruz?

Örneğin bir çalışma sayfasının A1 ve A20 hücreleri arasına girdiğimiz listeyi, başka bir çalışma sayfasındaki açılır kutuda nasıl listeleyebiliriz?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn wise,

Diyelimki Sayfa1'deki listeyi Sayfa2 de kullanacaksanız bunun için bir örnek verirsek;

Sayfa1 deki A1 hücresine Pazartesi yazıp A7 hücresine kadar çekerek haftanın günleri ile bir liste oluşturalım.A1 den A7 kadar seçelim Ekle-Ad- Tanımla kısmına Çalışma kitabındaki adlar kısmına bir ad verelim adı hafta olsun başvuru yeri kısmına dikkat edin =Sayfa1!$A$1:$A$7 olduğunu göreceksiniz sonra tamam deyip çıkalım

Sayfa2'ye geçelim mesela D1 hücresini tıklayalım liste orada gözüksün yada sizin belirlediğiniz bir kısım olabilir

Veri-Doğrulama-Ayarlar kısmından izin verilen kısmından listeyi seçin alttaki kaynak kısmına =hafta yazıp tamamı tıklayın listenizin oluştuğunu göreceksiniz.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Verileriniz ayrı sayfada, açılan liste de ayrı sayfada. Bunun çözümü yolu "Ad Tanımlama" ile olur. İzleyeceğiniz adımlar : Verilerin bulunduğu sayfaya gelin ve imleci verinin başına getirin > Ekle > Ad > Tanımla > İmlecin yanıp söndüğü yere bir isim verin > Başvuru Yeri'ne tıklayın ve ilk veri tıklayıp aşağı doğru çekin. Verinin sonuna kadar. Ekle deyip Tamama basın. Listenin çıkmasının istediğiniz sayfaya gelin..... "Kaynak" kutucuğuna, tanımladığınız adı yazın. Örnek : =wise

Excel Vers. ve Dili
XP
Türkçe
Harika.
Çok teşekkürler Sn. fructose ve Sn. Seyit Tiken. :dua: