excel kitabının hep aynı sayfadan açılması

bir excel kitabını makro kullanmadan hep aynı sayfadan açılması için ne yapmalıyım birde excel fonksiyonlarında bulunan köprü fonksiyonunu aynı kitabın başka sayfalarına nasıl köprü kurabilirim sağ tuşla köprü kullanmayı biliyorum lütfen cevap yazarsanız sevinirim teşekürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
bir excel kitabını makro kullanmadan hep aynı sayfadan açılması için ne yapmalıyım
Bunun için sanıyorum makro dışında bir çözüm yolu yok.
birde excel fonksiyonlarında bulunan köprü fonksiyonunu aynı kitabın başka sayfalarına nasıl köprü kurabilirim sağ tuşla köprü kullanmayı biliyorum
Gerçi biliyorum diyerek ne kasdettiğinizi anlayamadım ama şu şekilde yapabilirsiniz.

1-Köprü oluşturacağınız hücreyi seçin.
2-Sağklik-köprü seçeneğini tıklayın.
3-Çıkan pencerede sol tarafta bulunan "Bağla" başlığındaki "Bu belgede yerleştir" seçeneğini tıklayın.
4-Çıkan pencerede istediğiniz sayfayı seçebilir ve görüntülenecek metni değiştirebilirsiniz.

Peki sayın arkadaşlar sayın @konak2 arkadaşımızın sorduğu birinci soru yani exceli hangi sayfada kaydedersem edeyim tekrar açtığımızda diyelimki "Bilgi Girişi" isimli sayfasından açılmasını makro ile nasıl yapabiliriz.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Private Sub Workbook_Open()
Sheets("Bilgi Girişi").Select
End Sub

ThisWorkbook'un Open olayına bu kodu yazarak deneyin.