EXCEL KİTAPLIĞININ SİLİNMEYE KARŞI KORUNMASI

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
EXCEL KÝTAPLIÐININ SÝLÝNMEYE KARÞI KORUNMASI

Akadaşlar Binbir emek çekerek ber evrak kayıt programı hazırlamıştım.
Bu program paylaşıma açık bir klasörün içinde ağa açıktı. Birisi ağdan bilgisayarıma girip paylaşıma açık dosyadan programı silmiş. Bütün emeklerim boşa gitmiş oldu.

Þöyle bir kod hazırlamak mümkünmüdür? Herhangi birisi Excel çalışma kitabını silmek istediği zaman şifre sorulsun? Eğer şifre doğrulanmazssa silme işlemi gerçekleşmesin. Yada bu programı ağdan silmek isteyen kişinin kullanıcı adı makroyla belirtilen email adresine düşsün. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Bu soru başlığı ile alakası yok ama, Hazırladığım Excel programını SETUP ayarlı bir program haline getirmem mümkünmüdür. Bu konuda da bir yol gösterebilirmisiniz.

Sn. oerbas, eğer windows 98 se veya üstü bir işletim sistemi kullanıyorsanız dosya ve klasörlerinize izinler atayabilirsiniz. Paylaşıma açtığınız klasörlerde veya dosyalarda kısıtlamalarla güvenliği sağlayabilirsiniz. İşletim sisteminizi söylerseniz yardımcı olabilirim.
İşin Excel kısmıyla ilgili üstadlarımız daha geniş bilgi verebilirler sanırım, ben excel konusunda o kadar uzman değilim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
İlk sorunuza : Dosya silinirken kapalı olması gerektiğinden tüm makrolar pasif durumda olacaktır , dolayısı ile bunu makro ile çözemezsiniz. Makro kısmında sorduğunuz için bu açıklamayı ekliyim dedim. inFiesta daha iyi yardımcı olur sanırım.

İkinci sorunuz için http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2352
linkteki programı bir inceleyin isterseniz.

X

xxrt

Misafir
Bu program paylaşıma açık bir klasörün içinde ağa açıktı.
Evrak kayıt defteri sadece bir kişinin kullanacağı bir birimdir.Bu nedenle bu dosyanızı paylaşıma verdiğiniz halde silinmemesi için salt okunur olarak paylaşıma açmanız halinde silinmeye karşı koruyacaktır..Bu ilk akla gelen.İkincisi ise bu klasörünüzü gizli olarak işaratlerseniz(Karşı ağadaki PC'lerin "Gizli dosyaları gösterini kapatmak şartı ile)buda bir koruyucu olabilir.
Sn Danersin'in dediği gibi kodlar excelin çalışması halinde geçerli.