Excel koruma kaldırılması

Excel Vers. ve Dili
her telden xp 2003 2007
Herkese merhaba benim ögrenmek istediğim sey excel dosyasında hücre icerisinde koruma kaldırılmasının nasıl yapıldıgını ögrenmek hücre içerisine değer atayamıyorum.
Hata mesajı olarak "değiştirmeye çalıştığınız hücre yada grafik korumalı ve bu nedenle salt okunur" gibi bir hata veriyor.Bende Araclar>koruma bölümü içerisine girdim koruma yı kaldırmak için fakat bu bölümde herhangibir koruma göstermiyor.(yani hepsi pasif durumda )
Dosya icerisinde makro mevcut ve dosyayı benden önce çalısan arkadas olusturduğu için nasıl bir koruma olduğunu kimse bilmiyor.Dosya yı paylasımlı kullanamıyoruz bu konu için yardımlarınızı bekliyorum.İlginiz için tesekkür ederim

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
dosyayı hazırlayan arkadaşınıza ulaşmaya çalışın.
bahsettiğiniz konu birçok arkadaşımızın bilgi alanına girmesine rağman ilgi alanına girmiyor.
bu sitede bu konuya cevap bulamazsınız.

Excel Vers. ve Dili
her telden xp 2003 2007
ama dosya şifreli değil forumda şifre kırma ile alakalı bilgi verilmiyor bunu biliyorum ama dosyayı kırmak degil amacım bu dosya paylasımda kullanılmak isteniyor.İşlemi yapan kişiler üzerinden paylasım verdiğimde yukarıda verdiği hatayı veriyor yani "değiştirmeye çalıştığınız hücre yada grafik korumalı" ben bu dosyanın koruması ne dir onu ögrenmek istoyurum cünkü araclardan koruma bölümünde 3 bölümü pasif gösteriyor.Sadece paylaşılan çalışma kitabını koru seçeneği aktif bu yüzden bu forma yazdım lütfen bu dosya test bölümüne ait o yüzden üretim aksaması oluyor.Ayrıca işten ayrılan kişi yaklasık 3 yıl olacağı için kişiye ulasma gibi bir sansımız yok olsa zaten ilk işim onu aramak olurdu.:)

Son düzenleme: