excel listeleme

bir dosyada gelen siparişler giriliyor. başka bir excel dosyasında gelen siparişleri tarihe göre listelemek istiyorum. örneğin 30.08.2005 tarihinde gelen kaç adet sipariş var bunların düşeyara ile sutunlarındaki (hangi bayiden , hangi tarihte, hangi ürün ve adedini gösterebiliyorum. fakat aynı günde birden çok sipariş olunca ilk satırı gösteriyor sonrakileri göremiyorum. bunu nasıl yapabilirim.

not:aynı tarihteki tüm siparişleri görmek istiyorum. veri/otomatik süz gibi yapmak istiyorum.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Hüseyin Bey dosyanızı buraya eklerseniz iyi olur .İlgilenen arkadaşlar inceleme fırsatı bulabilir. Çünkü sorunun kaynağı bazen başka bir yere yazılmış bir kod olabiliyor. Siz denilenleri yapsanız bile bazen hata devam edebiliyor.

G

Guest

Misafir
Merhabalar

Data sayfasının A stununa yeni bir Stun açarak aşağıdaki formulu A2 hücresine kopyalayın
=IF($B$1=B2;$B$1&" "&COUNTIF($B$2:B2;B2);0)

daha sonra liste sayfasının B1 hücresinde tarih olduğunu varsyarak A stununda A2 hücresinede aşağıdaki formulu yazarak A stununda listeye göre uygun olarak aşağı doğru kopyalayın
=$B$1&" "&ROW()-1

Bunları yaptıktan sonra B1 hücresine tarih girdiğinizde B1 hücresindeki tarihleri otomatik olarak süzecektir

Ayrıca sizden bir ricam excelin hangi versiyonu ve dil olarak hangini kullandığını imza kısmına yazarsanız soruları cevaplandırmaya çalışan arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz
Saygılar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın hüseyin91,
Pivot Table (Ã?zet Tablo) bu iş için daha uygun, onu kullanmanızı öneririm, ekte dosyanızı buna göre düzenledim.

ÇOK SAOLUN AMA BU BENİM İÞİME YARAMIYOR. BU KONUDA KODA İHTİYACIM VAR. AYRICA BAÞKA BAÞKA DOSYALARLA BAÞKA BİLGİSAYARLARDAN ERİÞİM YAPACAÐIM.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kod ÜRETİMPLANI sayfasının kod sayfasına yazılmıştır. A2 hücresine tarih yazılıp entere basılınca listleme yapılacaktır.

[vb:1:2cd653c98f]Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address <> "$A$2" Then Exit Sub
Set s1 = Sheets("sipariş")
[a5:h65536].ClearContents
For a = 2 To s1.[a65536].End(xlUp).Row
If s1.Cells(a, 8) = [a2].Value Then
c = c + 1
For b = 1 To 8
Cells(c + 4, b) = s1.Cells(a, b).Value
Next
End If
Next
End Sub
[/vb:1:2cd653c98f]

G

Guest

Misafir
Merhaba

Benim onerdiğim çozüm ektedir farklı bir çozum de ben sunmak istedim.Birde bunu inceleyin