Soru Excel Makroyla Sayfalara Ayırma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-09-2022
Merhabalar,
Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Gösterdiğiniz destek için şimdiden çok teşekkür ederim.
Ekte paylaşmış olduğum kitapta No:1 olanlar farklı bir kitap olarak D:/ klasör adresine NO:2 olanlar farklı kitap olarak kayıt etmem gerekiyor.
Bu excelde mümkün müdür, çok araştırdım ama bulamadım. Gerçekten çok ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhabalar,
Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Gösterdiğiniz destek için şimdiden çok teşekkür ederim.
Ekte paylaşmış olduğum kitapta No:1 olanlar farklı bir kitap olarak D:/ klasör adresine NO:2 olanlar farklı kitap olarak kayıt etmem gerekiyor.
Bu excelde mümkün müdür, çok araştırdım ama bulamadım. Gerçekten çok ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle ayrı dosya olarak kaydedilecek verileri sayfa-sayfa ayırırsanız, daha sonrasında aşağıdaki kodları kendinize göre düzenleyin..

Kod:
Sub test()

Dim wb, wbnew As Workbook
Dim ws As Worksheet
Dim filename As String
Dim fName As String

Set wb = ThisWorkbook
fName = wb.Name

Set ws = wb.Sheets("Sayfa2")
filename = fName & "_" & ws.Range("A2") & ".xlsx"

Set wbnew = Workbooks.Add
wb.Activate

wb.Sheets("Sayfa2").Copy Before:=wbnew.Sheets(1)

wbnew.SaveAs wb.Path & "\" & filename

wbnew.Close

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-09-2022
Merhaba,
Çok teşekkür ederim ama sayfalara ayırmamda çok zor 330 tane altalta veri var.:(

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhaba,
Çok teşekkür ederim ama sayfalara ayırmamda çok zor 330 tane altalta veri var.:(
bu işlemi makro ile çözebilirsiniz, forumu araştırısan bu konuda bir çok örnek bulabilirsin.