EXCEL OTOMATİK TOPLAMI GÖSTERMİYOR

MERHABALAR,

EXCEL SAĞ ALT KÖŞEDE SEÇTİĞİM HÜCRELERİN TOPLAMINI GÖSTERİYORDU. ŞİMDİ GÖSTERMİYOR. NASIL DÜZELTEBİLİRİM?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Toplam'ı görmeniz gereken yeri sağ tıklayın ve istediğinizi seçin.

Cevabınız için teşekkürler..

Toplamı görmek istediğim yeri sağ tıkladım. Seçenekler çıktı, hepsini denedim ama olmadı.. Acaba "Özelleştir" kısmından mı yapacağım ?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sağ alt köşede ilgili yeri tıkladığınızda açılan menüde(Ortalama,Say,Sayı adedi ...) yok denen kısmı işaretlemiş olabilirmisiniz

Olabilir .. İşaretlemiş olabilirim.
Kusura bakmayın, açılan menude bir türlü görüp, düzeltemedim. Örnek bir excel dosyası gönderiyorum İnceler misiniz?
Tekrar teşekkürler..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn GÖRENLER DENİZLİ, aşağıdaki gibi demek istemiştim. Dolayısıyla sizin kendi excel'inizde bunu yapmanız gerekecek.

En altaki Toplam kısmını işaretleyin

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Önce resimde gösterilen menüden (Tools - Options | Viev) statusbar'ı aktif yapın.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Merhaba;
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Ben Ofis 2016 ingilizce kullanıyorum. Hücrelerin içindeki sayıları aşağıda gösteren kısım yok oldu. Sağ tuş klik yapıyorum ve SUM işaretli olduğu halde toplamıyor. Yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Verilerin sayı olduğundan emin olun.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
2014 Yılından beri aylık takip ettiğim bir dosya. Sadece 2 gün önce arkadaşım Ofis 2019' u İngilizce olarak yükledi. Takvim sistemi değişmişti. Ben de 2019 ofisi kaldırıp yerine 2016 ingilizce kurdum ama sum gitmiş ve hiç bir alt toplam, yan toplam vs. çalışmıyor. Seçilen hücreler zaten toplanmıyor.
Nasıl düzeltebilirim?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Bir görsel paylaşır mısınız?

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Yaklaşık 6 yıl aylık harcamalarımı, gün gün hangi firmadan ne kadarlık harcama yapmışımı tuttuğum ve her ayı bir sheet olarak eklediğim ve her sayfa bir önceki sayfadan toplam alıyordu. Tüm sheetlerdeki veriler değişmiş anladığım kadarıyla. Şimdi SUM harici daha büyük dertlerim oldu.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Altın Üye olmayan üyelerimiz genellikle dış dosya barındırma sitelerini kullanıyorlar.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Altın Üye olmayan üyelerimiz genellikle dış dosya barındırma sitelerini kullanıyorlar.
Çok teşekkür ederim. Sorunumu Ofis 2016' yı tekrar yükleyip, Win 10 ingilizce olan sisteminden tarih formatını Türk formatına getirince eski sheetlerde seçtiğim hücrelerin içindeki sayıların toplamı görünmeye başladı. Sorun olan yeni sheeti silip eskiden bir tane kopyalayarak hallettim.