Excel; Sayfa yapısı-->Başlıkları yazdır-->Üstte yinelenecek satırlar: işlevinin seçili tüm sayfalar için yaptırılması.

Excel Vers. ve Dili
2003-tr
Merhaba,
Bildiğimiz üzere (yanılmıyorsam tabi) Excell' de başlık yazdırma işlevi, yalnızca aktif sayfada yapılabiliyor.Seçili birden fazla excel sayfasında bu işlemler pasif geliyor.
Çalıştığım projelerim, yüzlerce Excell sayfası (Sayfa 1, Sayfa 2, ..., Sayfa n ; n>100) 'den oluşabiliyor.
Sayfa n' lerin tamamı, aynı formatta başlığa sahip ve ayni tip tablo içeren ancak kendi içinde farklı sayfa sayılarından oluşuyor.
Bilmiyor veya yanılıyor olabilirmiyim (ki İnşallah öyledir).
Yani, başlık yazdırma işlevini bir Excell dosyasındaki tüm sayfalar için veya seçili sayfalar için tek seferde yapabilimiyiz.
Değilse, makro ile çözülebilirmi
Makro kaydet ile birşeyler yapmaya çalıştım ama, sadece aktif sayfa için kaydediyor.Tüm sayfalarda işlem yapacak şekilde döngü kurmaya çalıştım ama beceremedim.
Çok sayıdaki sayfa için (Sayfa 1, Sayfa 2, ... , Sayfa n ; n>100) bu işlem yapılabilirmi.
Teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Dediğiniz işlem maalesef toplu olarak sayfa seçilerek yapılamıyor.

Normalde ilk sayfa tasarımında.bu işlemi bir kez elle yaptıktan sonra bu sayfayı kopyalayarak çoğaltırsanız bu sorunu yaşamazsınız.

Mevcut sayfalar için makro kullanmanız gerekir.

C++:
Option Explicit

Sub All_Sheets_PrintTitleRows_Update()
    Dim WS As Worksheet

Application.ScreenUpdating = False
    Application.PrintCommunication = False

For Each WS In ThisWorkbook.Worksheets
        With WS.PageSetup
            .PrintTitleRows = "$1:$1"
        End With
    Next

Application.PrintCommunication = True