Excel sayfasındaki işlemler siliniyor

Arkadaşlar,1'inci excel sayfasında yaptığım işlemleri 2'inci excel sayfasına bağyapıştır ile kaydediyorum ancak 1'inci sayfadaki işlemleri sildiğimde 2'inci sayfadakilerde siliniyor.1'inci sayfadakileri silsem bile 2'inci sayfadaki işlemler silinmemeli.Bunun için nasıl bir formül kullanmalıyım.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bağ yapıştırırsanız Sayfa1 de yaptığınız bütün işlemler Sayfa2'de de yapılmış olur. Yazarsanız yazılır, silerseniz silinir.

Silinmesini istemiyorsanız bağ yapıştır değil, kopyala yapıştır yapmanız yeterli.

Sayın mehmett,bağyapıştır yapmamın sebebi 1'inci sayfada günün her saatinde aldığım 20 değişik veri var.Her değişik veri 2'inci sayfaya maksimum ve minimumları hesaplanmış günlük olarak geçiyor.Saat 24'te 1'inci sayfadaki her veri siliniyor(yeni veriler almak için) 2'inci sayfadakiler ise geçmiş 24 saatin verisi olarak kalıyor.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Örnek dosya eklerseniz çözüm bulunur sanırım.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ekteki dosyada bir şeyler yapmaya çalıştım.

Sayın mehmett,yaptığınız çalışma çok güzel olacak ancak biraz değiştirmek istiyorum.
1)=Tarih hücresini B1'e
2)=Aktar tuşunu E1'e alıp (ebatları sütun 4,57x satır 12,75)
3)=Mak. ve min. satırı nereye kadar uzatabilirim
4)=GÜN sayfasıdaki tarihleri mayıs ve öteki aylara alabilirmiyiz.
şimdiden teşekkürler

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn zırzır

Şu anda zamanım yok, müsait bir zamanda bakacağım dosyanıza. Şimdilik aşağıdaki açıklamaları okuyun. Bu arada diğer üyelerden çözüm önerisi gelir belki.

1)=Tarih hücresini B1'e > B1 hücresi boş değil.
2)=Aktar tuşunu E1'e alıp (ebatları sütun 4,57x satır 12,75) > Bunda sorun yok, yapılır. (Ama bu ebatlardaki buton çok küçük olur.)
3)=Mak. ve min. satırı nereye kadar uzatabilirim > Burası tam anlaşılmadı.
4)=GÜN sayfasıdaki tarihleri mayıs ve öteki aylara alabilirmiyiz. > Bu da olabilir.

Sayın mehmett,
1)=Tarih hücresini B1'e=Panoyu bir satır aşağıdan başlatıp tarihi B1'alacağım
2)=Aktar tuşunu E1'e alıp (ebatları sütun 4,57x satır 12,75) > Bunda sorun yok, yapılır. (Ama bu ebatlardaki buton çok küçük olur.)=Bu ebatlar benim için uygun
3)=Mak. ve min. satırı nereye kadar uzatabilirim > Burası tam anlaşılmadı.=Panodaki veriler 50 sütuna kadar uzayabiliyor.
4)=GÜN sayfasıdaki tarihleri mayıs ve öteki aylara alabilirmiyiz. > Bu da olabilir.=
Bir yıla kadar hazırlanacak.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn zırzır

Dosyanızı ekte gönderiyorum. Kolay gelsin.

Açıklamalar;

1) Tarih B1 hücresine alındı.
2) Aktar tuşu E1'e alınarak ebatları istediğiniz gibi yapıldı. (Sütun 4,57x satır 12,75)
3) Mak. ve min. satırını sayfanın sonuna kadar (IV sütununa kadar) uzatabilirsiniz.
4) GÜN sayfasıdaki tarihleri istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Yani sayfanın en altındaki A65536 satırına kadar tarih listesi yapabilirsiniz.

Sayın mehmett,yolladığınız dosyadaki kotları açık yazabilirmisin,sayfa yapısını değiştirmek istediğimde yapamıyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Alt+F11 tuşladıktan sonra açılan pencerede Sayfa1'i çift tıklarsanız kodları görebilirsiniz.

Sayın mehmett söylediğin şekilde kendime göre düzenledim.İlgine teşekkür ederim.
Ancak ekte yolladığım sayfada göreceğin gibi tek buton var,aynı sayfadaki iki satırdaki sayı dizilerinden A4 satırındakini "bc" sayfasına,A5 satırındakini "d" sayfasına kopyalayabilirmiyiz.(Çalışan kod'da bu değişikliği yapabilirmiyiz).Saygılar.