Excel sekmeler içerisinden ilgili tarihi bulup, karşılığında gerekli sayıyı getirtme

kertenkele_01

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-12-2025
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Ekte örneğini göndermiş olduğum excel için aşağıdaki gibi bir gereksinimim vardır;
En son sekmenin (Sayfa3) içinde C1 hücresinde istediğim ayı seçtiğimde ilgili ayın tarihleri A sütununa geliyor. Benim öyle bir formül yazmam gerekiyor ki; A sütununa gelen tarihi, içerisinde hafta geçen sekmeler arasında (örn: 2021-5.HAFTA) arayıp bulsun, ve Sayfa3 ün 2.satırında yazan başlığın karşılığını altına getirsin. (kolaylık olsun diye karşılığında yazan rakam ve sürelerin toplamını ben her haftanın S sütununa toplattırdım).

Yani kısaca ben Sayfa3 C1 hücresinde OCAK ayını seçmişsem, B3 hücresine: 2021-1.HAFTA sekmesindeki C63 hücresini bulup karşılığında S63 hücresindeki değeri (T78-T92 arasındaki değerlerin toplamı) getirmeli. Aynı şekilde C3 e ise 2021-1.HAFTA sekmesindeki C63 hücresini bulup S64 hücresindeki değeri (U63-U77 arasındaki değerlerin toplamı) getirmeli. vb...

Konuyla alakalı yardımcı olabilecek kimse var mıdır?

Not: dosya boyutu büyük olduğundan rar'lı halini yükledim

Ekli dosyalar