Excel Seviye Tespit Sınavı

Excel Vers. ve Dili
Office365-İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-01-2023
Merhabalar,

çalıştığım kurumda bir excel eğitimi vereceğim, öncesinde ve sonrasında ise seviye belirleme sınavı yapmak istiyorum. açıkcası baştan hazırlamak yerine varsa sizlerin daha önce hazırlayıp kullandığı paylaşabilirseniz çok sevinirim. yoksa kendim bişeyler hazırlayacağım, burada paylaşırım tamamlayınca :)

pmbpanter

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
26-11-2028
Konuya hiç yorum yapılmamış, bu konu benim de merak ettiğim bir konu, konuyu tekrardan canlandıralım bakalım :) İşyerinde birlikte çalıştığım arkadaşlarıma excel seviye belirleme testi yapıp, sonrasında onlara excel eğitimi vermek ve eğitim sonrası seviyelerini tekrar belirlemek, ne kadar ilerlediklerini göstermek istiyorum. Bu konuda özellikle üniversiteler veya akredite kurumların yaptığı bir seviye belirleme sınavı mevcut mudur?

muhasebeciyiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
64 Bit
21-12-2027
Excel Vers. ve Dili
2016 - İngilizce
29.05.2018
Merhaba,

Aşağıda bir kaç örnek soru ve cevaplarını ilettim.

Tabloda verilen öğrencilerin matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler ve Türkçe derslerindeki notları gösteren bir Excel çalışma sayfası verilmiştir. Aşağıdaki soruları cevaplayınız:

Öğrenci Adı

Matematik

Fen Bilimleri

Sosyal Bilgiler

Türkçe

Ali

80

85

90

75

Ayşe

70

75

85

80

Fatma

90

95

80

85

Mehmet

85

90

70

90

Zeynep

95

80

75

95

1. Mehmet'in Türkçe dersinden aldığı not kaçtır?
  2. Ali'nin matematik, fen bilimleri ve Türkçe derslerinden aldığı notların toplamı kaçtır?
  3. Fen bilimleri dersinde en yüksek notu alan öğrencinin adı nedir?
  4. Sosyal bilgiler dersinden en düşük notu alan öğrencinin adı nedir?
  5. Ayşe'nin matematik dersinden aldığı not, Zeynep'in matematik dersinden aldığı nottan kaç puan düşüktür?
Cevaplar:
  1. Mehmet'in Türkçe dersinden aldığı not 90'dır.
  2. Ali'nin matematik, fen bilimleri ve Türkçe derslerinden aldığı notların toplamı 240'tır.
  3. En yüksek fen bilimleri notu 95 olan Fatma'dır.
  4. En düşük sosyal bilgiler notu 70 olan Mehmet'tir.
  5. Ayşe'nin matematik dersinden aldığı not, Zeynep'in matematik dersinden aldığı nottan 25 puan düşüktür.