EXCEL Standart şablonu hk. (Kilometre taşı grafik oluşturma yol haritası)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar merhaba,

Excelin sunduğu standart tablo (Kilometre taşı grafik oluşturma yol haritası) ile ilgili bazı geliştirmelere ihtiyacım var. Şöyle ki; 3 fazda takip etmek istediğimişler mevcut. Bunları listeledikten sonra her bir faz için; plan, gerçekleşme ve varsa gecikmeyi, grafik üzerindeki ok rengi ile takip etmek istiyorum. Örneğin; herhangi fazda planladığım 4 haftalık iş var . 41. ve 45. haftalar arasında. bugün 44. haftadayız.

planımız yeşil (41-45)
gecikmeyi kırmızı
ilerlemeyi de sarı

olarak ok üzerinde gösterebilir miyiz?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Birçok arkadaşımızın da kullanabileceği bir destek çalışması olur.

Not: Exceli ekleyemedim. Standart sunulan bir şablon zaten.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba, Biraz daha açık yazmaya çalışayım:

Excelin sunduğu standart tablo (Kilometre taşı grafik oluşturma yol haritası) ile ilgili bazı geliştirmelere ihtiyacım var. Şöyle ki; 3 fazda takip etmek istediğim işler mevcut. Örneğin kısa vadeli işlere girdiğim bir geliştirme için; Öncelikle planı gireceğim 41- 45. hafta arası şeklinde. Şu an 44. haftadayız. yani %75 lik bir tamamlanma gerçekleşmesi gerekiyor. Ancak manuel olarak fiili gerçeleşmeyi de gireceğim ve %50 gerçekleştiğini düşünelim. Bu geliştirme için %25 lik bir gecikme var, geliştirmenin tamamını düşündüğümüzde. Yani 1 hafta gerideyiz.

tüm kilometre taşlarında girilen bu değerler üzerinden alınacak ortalama ile kısa vadeli işlerde, bahsettiğim plan, fiili gerçekleşme ve gecikmeyi grafik üzerindeki oklar üstünde renkli olarak takip etmek istiyorum.

planımız sarı(41-45)
gecikmeyi kırmızı
fiili gerçekleşme yeşil

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. bir yüzdeye bağlı olarak grafik üzerindeki renklendirme yapılsa dahi yeterli olabilir.