excel takvim

Excel Vers. ve Dili
2003
hocalarım müsaitseniz bir formu incelermisiniz takvim gülerini alt alta sıralamak istiyorum yol gösterirseniz memnun olurum teşekkürler

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Mustafa7691,

Ocak ve Şubat ayı için formülleri yazdım. Doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için gg.aa.yyy olarak biçimlendirdim.

Siz bu biçimi gg yada g olarak yapabilirsiniz.

İlgili ayın dışına taşma olabilir, bu kontrolü yapmadım, formül karmaşık olmasın diye böyle davrandım. Umarım bu hali ile işinize yarar.

Excel Vers. ve Dili
2003
=EĞER(HAFTANINGÜNÜ(B47+1;2)>5;B473;B47+1)
hocam ben formülü bu şekilde uyarladım çalışıyor ancak sorun olurmu onu bilmiyorum asıl derdim çok önemli olmasada bir sonraki aya kayma sizin belirttiğiniz gibi oluyor bu formülü bunun için ek yada değiştirme mümkünmü ben çok uğraştım ama malesef teşekkür ederim iyiyki varsınız

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
=EĞER(HAFTANINGÜNÜ(B47+1;2)>5;B47+3;B47+1)
hocam ben formülü bu şekilde uyarladım çalışıyor ancak sorun olurmu onu bilmiyorum asıl derdim çok önemli olmasada bir sonraki aya kayma sizin belirttiğiniz gibi oluyor bu formülü bunun için ek yada değiştirme mümkünmü ben çok uğraştım ama malesef teşekkür ederim iyiyki varsınız
Bu formülde cumartesi de olsa pazar da olsa 3 gün eklemiş olursunuz. Bu durumda Cumartesi günü için doğru çalışır fakat pazar gününe denk gelen tarihte ise ertesi haftanın Salı gününü bulursunuz, pazartesiyi atlarsiniz.

Ay içinde başka tarihe geçme durumu olursa ki bu her zaman olasıdır, ben olsam o hücredeki formülleri silerim, çok karmaşık formül yazmak yerine sadeyi yeğlerim, biraz manuel işlem olsa bile.

Excel Vers. ve Dili
2003
evet hocam haklısınız teşekürler elinize bilginize sağlık