excel toplu çıktı alma hakkında

arda41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel2010
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28-12-2030
Merhabalar Arkadaşlar,

Bu forum sayesinde pek çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Bu yüzden başta tüm değerli hocalarımıza teşekkür ederim.

Benim sorum toplu çıktı alma ile ilgili. Elimde çok sayıda excel dosyası var. İçlerinde birden fazla sekme var. Belirlediğim sekmenin 1. sayfasını bir yazıcıya diğer sayfalarını başka bir yazıcıya göndermem gerekiyor. Şuan tüm dosyaları tek tek açıp ayrı ayrı yazıcılara gönderiyorum ve bu çok vakit alıyor.

Dosyaları açmadan belki hazırlanacak bir arayüzden tüm excel dosyalarını seçip 1. sayfaları misal A yazıcısına, 2,3,4... sayfaları B yazıcısına gönder şeklinde bir çalışma yapmak mümkün müdür?

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

arda41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel2010
Türkçe
28-12-2030
Merhabalar Arkadaşlar,

Bu forum sayesinde pek çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Bu yüzden başta tüm değerli hocalarımıza teşekkür ederim.

Benim sorum toplu çıktı alma ile ilgili. Elimde çok sayıda excel dosyası var. İçlerinde birden fazla sekme var. Belirlediğim sekmenin 1. sayfasını bir yazıcıya diğer sayfalarını başka bir yazıcıya göndermem gerekiyor. Şuan tüm dosyaları tek tek açıp ayrı ayrı yazıcılara gönderiyorum ve bu çok vakit alıyor.

Dosyaları açmadan belki hazırlanacak bir arayüzden tüm excel dosyalarını seçip 1. sayfaları misal A yazıcısına, 2,3,4... sayfaları B yazıcısına gönder şeklinde bir çalışma yapmak mümkün müdür?

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Saygılarımla
Merhaba Arkadaşlar,

Yapılabilecek bir şey var mıdır? Çıktı almak için dosyaları seçebileceğim şekilde excel userform da bir çalışma yapılamaz mı?

Teşekkürler
Saygılarımla

arda41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel2010
Türkçe
28-12-2030
Merhaba Arkadaşlar,

Cevap olmadığına göre yapmak istediğim şekilde çıktı almak ya yapılamıyor, ya da ben isteğimi yeteri kadar anlatamadım. Konuyu tekrar gündeme getirmeyeceğim.

Yine de herkese teşekkürler
Saygılarımla