excel uygulamalı soru

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Excel öğrenmeye çalışıyorum
merhaba arkadaşlar ben exceli yeni öğreniyorum aklıma bir soru geldi ve hazrladım ama sonucu bir türlü bulamıyorum eğer soruda yanlışlık veya tavsiyeleriniz varsa yardım ederseniz sevinirim

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Öncelikle sorunuzun başlığının uygun olmadığını söylemek zorundayım.
Forumda yeni olduğunuz için önce forum kurallarını okumanızı öneririm.
Çalışma kitabı içinde soru hazırlayacaksanız eğer, soruyu tek bir satıra sığdırıp da bizim okumamızı güçleştirmekten de vazgeçiniz.

Örneği inceleyin, anlayabildiğim kadarı ile yapmaya çalıştım..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
teşekkürler

uğraşıp soruma cevap verdiğin için öncelikle çok teşekkür ederim. gönderdiğim soruda bazı şeyleri anlayamadığını yazmışsın bu konuda haklısın. bende istediğim cevabı olamadım. son uğraşlarımla :))) (benim için gerçekten zor oldu) bir şeyler yapmaya çalıştım ama fark -250 nin (-5000 gibi) üstünde olunca -250 ile 5 çarpıyor ama ben -5000 ile 5 çarpmasını istiyorum eğer fark +250 nin üstünde olunca (+5000 gibi) bu sefer +250 ile 5 çarpmasını istiyorum. son denememi gönderiyorum. çok sağol

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
üzgünüm gene bişey anlamadım.
bana çok karışık geliyor söyledikleriniz. hiçbirşey net değil..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
selam

konuyu şöyle özetleyeyim. mesela benim firmam var ve çiftçiler bana ürünlerini gönderiyor. sene başında anlaştığımız miktar var çiftçi göndereceği miktarı bana önceden söylüyor. ürün tesliminde eğer çiftçinin gönderdiği mal yapılan anlaşmadan fazla ise prim alıyor (en fazla 250 kg fazla olabilir. 250 kg dan daha fazla ise (750 kg gibi) prim ödemesi 250 kg üstünden değerlendiriliyor. yani en fazla 250 kg kadar prim var. üretici anlaşılan miktar üzerinden daha az ürün teslim ederse çiftçiye ceza kesiliyor (250 kg eksiğe kadar eksik miktar 10 ile çarpılıyor, 250 den daha fazla eksik varsa (750 kg gibi eksik) bu sefer eksik olan miktar 10 ile çarpılıyor (prim cezası olarak 750*10) eğer anlaşılan miktarla gönderilen miktar eşit ise prim ödemesi yapılmıyor

Umarım derdimi şimdi daha iyi anlatabilmişimdir anlatımda takıldığın bir yer olursa lütfen neresi olduğunu söylermisin yardımlar iççin çok sağolun

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
slm ACEMİ1

son uğraşlarımla elde ettiğim son çalışma buna birim fiyatıda ekledim yanlışlık yok bence göremedim , tavsiyelerin varsa söylersen sevinirim

Excel Vers. ve Dili
microsoft
Merhaba

ArkadaŞlar Bana Yardimci Olurmusunuz... Exel ÖĞrenmeye Yenİ BaŞladim Sİzden Rİcam Dolar Olarak YazdiĞimiz Tutari Ytl Nasil Çevİrİrİz
TeŞekkÜrler

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn CEYLOOO

Foruma hoşgeldiniz. Lütfen sorularınızı Yeni Konu açarak sorunuz.