Excel vadesi gelmiş işlem uyarısı

m.yilmaz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Ev ve İş 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-01-2025
Merhaba Arkadaşlar

Vadesi gelmiş yada vadenin bitişine 1 gün kalmış olan bir işlemin excel'in bana uyarı vermesini istiyorum. Bunu makro yada başka bir fonksiyonla yapabilirmiyim?

Cevaplarınız için teşekkürler..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Uyarıdan beklentiniz nedir bu önemli..

Standart uygulamada koşullu biçimlendirme kullanarak ilgili hücreleri renklendirerek belirgin hale getirebilirsiniz. Bu işlem dosyayı kasmaz ve stabil kullanabilirsiniz.

Ya da makro kullanarak sesli ve görsel uyarı alabilirsiniz. Bu durumda dosya sürekli açık olmalıdır. Makro kodları sürekli zaman kontrolü yapacağı için kasma ve donma yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Çözüm olarak bu kontroller sadece dosya açılışında yapılabilir.

m.yilmaz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Ev ve İş 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-01-2025
Merhaba,

Uyarıdan beklentiniz nedir bu önemli..

Standart uygulamada koşullu biçimlendirme kullanarak ilgili hücreleri renklendirerek belirgin hale getirebilirsiniz. Bu işlem dosyayı kasmaz ve stabil kullanabilirsiniz.

Ya da makro kullanarak sesli ve görsel uyarı alabilirsiniz. Bu durumda dosya sürekli açık olmalıdır. Makro kodları sürekli zaman kontrolü yapacağı için kasma ve donma yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Çözüm olarak bu kontroller sadece dosya açılışında yapılabilir.
Merhaba,

Uyarıdan beklentim excel dosyasını açtığım zaman önüme makro yoluyla uyarı gelmesi. Koşullu biçimlendirme kullanmak istemiyorum çünkü baya veri var bunların arasından çıkabilmemin tek yolu makro sanırım. Makroyla nasıl yapabilirim peki? vadesine 1-2 gün kala haber verecek şekilde

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Şöyle pratik bir yol önerebilirim.

Eğer hatırlatma yapılacak veri sayısı mesela 30'u geçmiyorsa aynı sayfada dosya açılışında makro ile filtre uygulanarak bilgilendirme alabilirsiniz.

Ya da bu işlem farklı bir sayfada "Vadesi Yaklaşanlar" isimli bir sayfaya ilgili satırlar aktarılabilir.

Tabi bu işlemler için örnek dosya paylaşmanız gerekir.