Excel Varsayılan yeni çalışma kitabını biçimini değiştirme

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Merhablar

Crn programından excel raporu export ettiğimizde raporun A sutunda seri numarası adındaki sayısal veriler 15 haneyi geçtiği için Düzgün aktarmıyor
Excel varsayılan yeni çalışma sayfası her çağırıldığında A sutununu Metin formatı olarak ve uzantısını (.csv) olarak ayarlayabilir miyiz.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Merhabalar
Dediğiniz gibi yaptım
Yeni çalışma kitabı açınca ve aktif bir çalışma kitabında iken ctrl n yapınca biçimlenmiş olarak geliyor

fakat aktif sayfada iken dosyadan yeni denilince biçimlendirmesiz eski default ayarlı kitap geliyor

Crn den excele atınca da eski default yeni kitapta açıyor

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Evet dediğiniz gibi. Excel'i başlatınca ve Ctrl+N yapınca şablon açılıyor. Dosya'dan "Yeni" deyince eski default değerinde açılıyor. Dosya'dan "Yeni" diye açmak için kayıtlı şablonlardan seçme yapmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Merhabalar

Crn programında yada başka programda Raporu excel'e export olarak atarken Microsofta kayıtlı default Boş çalışma kitabı ile açıp bilgileri atıyor.
sanırsam buna müdahele edemiyoruz anladığım kadarı ile

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
"Crn programı" veya başka programlardan export edilenler standart kitabı esas alır diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Merhabalar
Sorumu çözmese de A sutununu metin formatında yapabildim. fakat yinede 14 haneden sonra sıkıntı

Thisworkbook kısmına konulacak ve program kaydedip tekrar açılacak ve diğer programladan excel biçimlenmiş halde gelecek

Kod:
Dim WithEvents xlApp As Application

Private Sub Workbook_Open()
    Set xlApp = Application
End Sub
Private Sub xlApp_WorkbookActivate(ByVal Wb As Workbook)
     Wb.ActiveSheet.Range("A1:A1000").Select
    Selection.NumberFormat = "@"
End Sub