Excel ve Visual Basic

Excelde ki programım baya şişti daha doğrusu başkasının yapmış olduğu bir program benimde az geliştirdiğim bir program içersinde çok koşullu biçimlendirme olduğu için dosya boyutu 75 mg ulaşmış programı açmam 5 dk alıyo kaydetmem daha uzun sürüyo bu konuda ne yapa bilirim visual basic e aktara bilirmiyim uyoksa daha farklı bir program varmı?

Excelinde kapasitesi bu kadar demekki yeni bir program önermeyecekmi kimse? cevap yokmu soruma:)

yok canım sende biraz az kaydet excelin kapasitesi bu kadar.elimizden gelen bişey yok malesef

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Excelde çözümler tükendimi de yeni bir program önerilsin, Daha önceden de bu konu işlendi. Fazla biçimlendirme ve formül kullanımı Excel'i şişirip yavaşlatıyor. Bu durumda kesinlikle VBA kullanılmalıdır.

Excelin kapasitesi belli biliyorum, fakat bir çözümü vardır elbet. Az kaydet demişsin ELAM da gereken hesaplamalar yapıldı ve bu dosya çıktı ortaya ben niye kendimi zor duruma sokayımki gereksiz şeyleri kaydederek... VBA nedir anlamadım? sanırım visual basic!!!.EXCEL deki verileri visual basic e aktarmanın kolay yolu varmı??? yoksa visual basicde tekrardanmı hesaplama yapılacak...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
sn@ leventm 'in VBA'dan kastı
excel'e komutlarla hükmetmemizi sağlayan editördür.

bununla ilgli dershanemizde öğretici bilgiler yer almaktadır..

http://www.excel.web.tr/viewforum.php?f=30

ayrıca birçok örnek forumda mecuttur.

sizin sorunuzla ilgili bir örnek hazırlayıp gönderirseniz daha fazla yardımcı olunabilir..