excel.web.tr'deki arama motoru

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Acaba arama motorunu daha detaylı aramak için ayarlanabilirmi. Ã?rneğin userform+listbox diye aradığımda düşeyara fonksiyonuda çıkıyor. Herhalde sayfadaki arama motoru php kaynaklı hazır arama motoru gerekli kodlar ile daha iyileştirilmesi mümkünmüdür.Saygılarımla Herkese iyi çalışmalar..

Anahtar Kelimeleri Ara:
AND ile sonuçlarda bulunması zorunlu kelimeleri, OR ile sonuçlarda olabilecek kelimeleri ve NOT ile sonuçta olmaması gereken kelimeleri tanımlayabilirsiniz. * işareti ile kelimenin bir bölümünü girip gerisinin bulunmasını sağlayabilirsiniz
Yani,

listbox AND userform NOT düşeyara

gibi bir sorgu ile istediğiniz başlıklara ulaşabilirsiniz.

Ek olarak

list*

gibi bir sorgu

list ile başlayan tüm mesajları getirir.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sayın ALPEN Bey zaten sizin dediğiniz gibi arama yapıyorum. Siz kanalda teknik işlere baktığınız için daha iyi anlarsınız daha akıllı bir filitreleme sistemi yapılabilirmi diye bir öneride bulundum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bizim arama motoru ile pek alaka kuramasam da, sitemizde arama motorlarının sitemizi daha sağlıklı indexlemesi için eklenmiş modifikasyonlar bulunmaktadır.

Sitemizde açılan her başlık ve atılan her mesajı 2-3 gün sonra google'da aratınca bulabilirsiniz.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Ben yanlış ifade ettim sanırım.Bilgisayar Mühendisi bir arkadaşım php sayfalarındaki arama motorları standart olarak ayarlanmıştır dedi. Bununla ilgili akıllı meta taglar ile site arama motorunun optimizasyonu yapılmazsa sağlıklı filitreleme yapılamayıp diğer sonuçlarda gözüküyor dedi. Bende Teknik sorumlu siz olduğunuz için bir öneride bulanayım dedim ama siz gerekli modifikasyonlar zaten yapılıyor diyorsunuz.
Sayın Alpen,İlginiz için teşekkürler.