Excel (xlsx)de Hücreye Resim Sabitleme hk.

HACI46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
windows 10 Pro TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-04-2025
Arkadaşlar merhaba, Excel çalışma sayfasında hücreye resim klasöründen küçülterek getirdiğim resmi hücreye nasıl sabitleyebilirim.
500-600 kalemli bir malzeme listesinde Filtrleme yaptığım zaman Resimleri Filtrelemediğnden Filtrelediğim hücrede ilgisi olmayam malzeme resmini görüyorum buda malzemeyi incelerkrn yanılmama sebep oluyor.
Bu sorunumu nasıl çözebilirim Excel (xlsx)'te
İlgilenen Arkadaşlarıma şimdiden teşekkür eder herkese esenlikler dilerim.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Forumda konuyla ilgili örnekler mevcut. Arama yapmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
2016 TR
Arkadaşlar merhaba, Excel çalışma sayfasında hücreye resim klasöründen küçülterek getirdiğim resmi hücreye nasıl sabitleyebilirim.
500-600 kalemli bir malzeme listesinde Filtrleme yaptığım zaman Resimleri Filtrelemediğnden Filtrelediğim hücrede ilgisi olmayam malzeme resmini görüyorum buda malzemeyi incelerkrn yanılmama sebep oluyor.
Bu sorunumu nasıl çözebilirim Excel (xlsx)'te
İlgilenen Arkadaşlarıma şimdiden teşekkür eder herkese esenlikler dilerim.
Forumda konuyla ilgili örnekler mevcut. Arama yapmalısınız.
Merhaba ben forum da aradım fakat arkadaşımızın sorduğu sorunun cevabını göremedim farklı sabitleme yöntemleri var fakat üst konuda söylenen şekilde filtreleme yapınca resimler karışıyor. bunun bir çözümü varmı forumda ?? birde forumda var ara demek ne kadar doğru ? forumlar yardımlaşma amacı ile kurulan topluluklardır. şu konuyu takip edersen yada şu başlıkta bulabilirsin demek daha doğru olmaz mı ??

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Forumda arama yapmadan aynı soruyu soran birçok kişi var. Size göre yanlış bana göre doğru. Her şeyi başkalarından beklemek sizce ne kadar doğru ? Forumu baştan beri takip ediyorsanız bu söylemin ne kadar doğru olduğunu siz de anlayacaktınız. Bu yüzden bu şekilde bir ön yargı ile yaklaşmak hoş değil.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Sayın @hamitcan 'ın yazdıklarına katıldığımı belirtmek istedim.

Üyelerin bir kısmı (bir kısmı hafif bir deyim sanırım), Ms.Excel ile ilgili bilgilerini artırma derdinde değil,
önlerindeki excel belgesiyle ilgili sorunun çözümüne odaklanmış durumdalar malesef.
Öğrenme ikinci planda kalıyor ve işlerinin forum üyeleri tarafından halledilmesini istiyorlar (örnek belgelere bakınca hemen anlaşılıyor bu durum).

Zaten önemli sayıda üye, foruma sadece sıkıntıları olduğunda giriş yapıyor, onun dışında forumda pek vakit geçirmiyor.
Forumda vakit geçirip, merak ettikleri veya dikkatini çeken konu sayfalarındaki örnek belgeleri ve çözüm önerilerini incelemyince de bilgileri de artamıyor.
Oysa fırsat buldukça forumda vakit geçirilse, bilgi artacak ve kendi ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri kendileri üretecektir diye düşünüyorum.

Kolaylıklar dilerim.
.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Özel kişi
"Nerde beleş, oraya yerleş...."

"Ben niye arayayım.... sen ara, bul.... linki yaz, ben de bakayım, beğenirsem tamam.... beğenmezsem bir daha yazarım "olmadı" diye....."

Mantık çoğunlukla böyle olduğu için, verilen cevaplar da doğru.....

.